Єдиний Центрально-Азіатський простір у сфері вищої освіти створять в країнах Центральної Азії

Таке рішення прийнято за підсумками форуму за участю міністрів освіти країн Центральної Азії, що відбувся в Туркестані. У заході в онлайн-форматі взяли участь глави міністерств освіти Казахстану, Узбекистану, Туркменістану та Киргизстану, а також представники міністерств освіти всіх країн Центральної Азії, представники Ради Європи, Європейської комісії, Наглядової групи Болонського процесу, Еразмус + і ректори вузів країн Центральної Азії.

З пропозицією про створення Центрально-Азіатського простору в сфері вищої освіти виступив Міністр освіти і науки Казахстану. Зарубіжні колеги підтримали дану ідею і за підсумками форуму взяли Туркестанську декларацію.

Згідно з цим документом тепер держави Центральної Азії будуть розширювати регіональну співпрацю і об’єднувати науковий, інтелектуальний і творчий потенціал вищих навчальних закладів всієї Центральної Азії. Крім цього, планується створити вільну зону, завдяки якій студенти та академічний складу вузів зможуть безперешкодно переміщатися для навчання, обміну знаннями, досвідом та участі в спільних дослідженнях.

Також сторони домовилися збільшити кількість освітніх програм для обміну учнями, спільних наукових проектів і встановити взаємозв’язок між студентами-лідерами, проводити форуми ректорів вузів країн Центральної Азії для обміну досвідом та обговорення напрямків роботи.

Співпраця країн-учасниць Центрально-Азіатського простору буде організовано за принципом Болонського процесу. Також в рамках Центрально-Азіатського простору в сфері вищої освіти буде сформований Секретаріат для координації роботи між міністерствами освіти країн Центральної Азії, підвищення привабливості вищої освіти в Центральній Азії і посилення конкурентоспроможності держав Центрально Азії.

Джерело інформації: