За даними британської асоціації Universities UK International, конкуренція за залучення нігерійських студентів, які прагнуть отримати якісну університетську освіту в іноземних країнах, зросла за останні кілька років через їхню здатність платити більшу плату за навчання порівняно зі своїми колегами з інших країн Африки на південь від Сахари.
У новій доповіді “Міжнародний рекрутмент студентів: чому ми не другі?” (International Student Recruitment: Why aren’t we second?), яка була підготовлена спільно з компанією IDP Connect, дослідники виділили Нігерію як не просто країну з найбільш мобільними студентами в Африці, а таку, яка, ймовірно, найближчим часом стане основним джерелом виїзних студентів для всього світу.
«З населенням понад 200 мільйонів, Нігерія є сьомою у світі за кількістю жителів, і, за прогнозами, до 2050 року вона стане третьою країною світу за населенням, причому на сьогодні понад 40% її жителів молодші 14 років”, – йдеться у доповіді.
Згідно ЮНЕСКО, у 2018 році в Нігерії нараховувалось 76 338 студентів, мобільних на міжнародному рівні, причому більшість із них навчалися в університетах США, Великобританії та Канади.
За словами Стефані Харріс, керівника відділу міжнародного співробітництва в Universities UK International, за молодь Нігерії змагаються рекрутери зі США, Великобританії, Канади та Австралії.
Нігерія є найбільшою економікою Африки, її валовий внутрішній продукт минулого року становив 432 млрд доларів США, і багато студентів хочуть навчатися за кордоном, оскільки освіта, отримана в своїй країні, вважається низькоякісною та непридатною для підготовки до роботи в сучасному світі.
У цьому контексті нігерійські студенти вважають за краще переїхати за кордон, особливо до Канади, Великобританії та США, щоб навчатися у провідних університетах, які пропонують програми з високим рейтингом та престижні ступені.
Але те, що привернуло увагу представників світових ринків вищої освіти, – це здатність нігерійських студентів платити за навчання, оплачувати вартість проживання та компенсувати інші витрати, не подаючи заявок на стипендію, як це стосується більшості інших студентів з Африки на південь від Сахари.