Репутаційний рейтинг університетів 2019

Британське видання Times Higher Education (THE) представило результати репутаційного рейтингу THE World Reputation Rankings 2019. Даний рейтинг публікується щорічно, в нього включаються 100 вузів світу з найкращою репутацією.

У 2019 року рейтинг складений на підставі  найбільшого у світі опитування. Грунтуючись на власному досвіді, провідні вчені світу мали назвати не більше 15 університетів, які, на їхню думку, є кращими для досліджень і викладання в їх галузі. Експертне опитування на замовлення THE проводилось компанією Elsevier.

В цілому, в топ-100 найпотужніших світових університетських брендів представлено 19 країн у порівнянні з 21 минулого року.

США продовжують домінувати і в 2019 році, причому дев’ятий раз поспіль перше місце займає Гарвардський університет, а всього в рейтингу представлені 42 американських ВНЗ.

Великобританія має 10 місць (у 2018 році – 9) на чолі з Кембриджським університетом на четвертому місці.

Цього року своє представництво подвоїла Австралія, (шість місць, порівняно з трьома 2018 року). Найпрестижніша установа – Університет Мельбурна – піднявся на 44-е місце з 47-го.

Токійський університет з Японії знаходиться на 11-му місці, в порівнянні з 13-м минулого року. Це найпрестижніший університет, якщо не враховувати США та Великобританію.

Вперше з 2015 року до до топ-20 увійшов представник Канади: Університет Торонто займає 19 місце, порівняно з 22-го минулого року.

Бразильський університет Сан-Паулу, відсутній минулого року, знову повернувся до рейтингу (увійшов в діапазон місць  81-90).

Джерело інформації