Серпень 2022р. – СНД

 ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Серпень 2022 р.
 

РЕСПУБЛІКА КАЗАХСТАН

  1. Бухарський державний університет переймає досвід КазНУ

Казахський національний університет імені Аль-Фарабі відвідала делегація Бухарського державного університету. Під час візиту відбулася зустріч представників двох вишів, на якій обговорювалися питання розширення співробітництва та створення спільної освітньої програми.

Основною метою візиту є запозичення досвіду роботи з випускниками університету, а також створення спільної освітньої програми з філологічним факультетом.

В рамках зустрічі було проведено ознайомлення зі структурою університету, розглянуто сфери співробітництва та передачі досвіду Казахського національного університету імені Аль-Фарабі Бухарському державному університету у галузі роботи Асоціації випускників та Центру кар’єри. В результаті було досягнуто домовленості про розширення співпраці між університетами.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/28715/ 

  1. КазНУ започаткував співпрацю з ZTE Corporation

Голова Правління – Ректор Казахського національного університету імені Аль-Фарабі провів зустріч із делегацією компанії ZTE Corporation на чолі з Генеральним директором з розвитку бізнесу ZTE у країнах СНД Вей Вей.

Сторони обговорили подальшу співпрацю в галузі цифрової трансформації та висловили прагнення опрацювати напрями з питань впровадження та розвитку інноваційних технологій.

Під час  спілкування ректор КазНУ зазначив, що зацікавлений у реалізації різних освітніх програм та науково-інноваційних проектів, а також готовий підтримати всі ініціативи, спрямовані на плідну співпрацю в галузі цифрової трансформації.

У свою чергу, Генеральний директор з розвитку бізнесу ZTE у країнах СНД Вей Вей дав повну інформацію про ZTECorporation та озвучив свої пропозиції.

«ZTE – провідний світовий постачальник телекомунікаційного обладнання та мобільних телефонів. Корпорація ZTE була заснована у 1985 році в Китаї, місті Шеньчженьє. На сьогоднішній день у багатьох країнах світу розташовується безліч представництв та дослідницьких центрів ZTE, в яких працюють десятки тисяч людей. Компанія постачає обладнання та послуги у 140 країн і регіонів, обслуговуючи більш ніж 500 операторів зв’язку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Південній Азії, Північній Америці, Європі, Латинській Америці, Африці та СНД. Приділяє особливу увагу інноваціям, дослідженням та розробкам, що складає 10% річного прибутку ZTE. По всьому світу налічується 18 науково-дослідних центрів, кожен із яких має свою спеціалізацію», – сказав ВейВей.

На завершення зустрічі Генеральний директор з розвитку бізнесу ZTE у країнах СНД зазначив, що взаємовигідна співпраця стане важливим кроком та висловила готовність до подальшої активізації роботи за спільними проектами.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/28719/

  1. Нові цілі дослідного університету

На черговому засіданні Вченої ради обговорили Програму трансформації КазНУ імені Аль-Фарабі до дослідницького університету на 2022 – 2023 навчальний рік, запропонувавши конкретні заходи щодо її реалізації.

Відкриваючи засідання, Голова Правління – Ректор КазНУ імені Аль-Фарабі Жансеїт Туймебаєв наголосив на важливості стратегічних завдань, що стоять перед колективом, щодо реалізації програми трансформації до дослідницького університету. «Повним ходом триває підготовка до нового навчального року. Необхідно зосередитися на вирішенні першочергових завдань та актуалізувати перспективні цілі. Цьому буде присвячене сьогоднішнє засідання», – наголосив керівник вишу.

Про плани розвитку факультетів університету на навчальний рік розповіли також декани факультетів університету. Учасники Вченої ради взяли активну участь в обговоренні доповідей та внесли цінні пропозиції щодо реалізації Програми трансформації КазНУ імені Аль-Фарабі до дослідницького університету на 2022 – 2023 навчальний рік.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/28717/

  1. КазНУ імені Аль-Фарабі і Кембриджський університет: нові горизонти співпраці

КазНУ імені Аль-Фарабі та представники Кембриджського університету планують розвивати співпрацю у галузі науки та освіти.

З офіційним візитом провідний університет країни відвідали старший науковий співробітник Кавендіської лабораторії при Кембриджському університеті доктор Сіддхарт С. Саксена та випускник КазНУ, який захистив докторську дисертацію в Кембриджському університеті Чокан Лаумулін.

Кавендиська лабораторія, в якій на сьогоднішній день 30 дослідників – співробітників отримали Нобелівські премії, є першою у світі навчально-науковою лабораторією, де студенти можуть отримувати академічні знання та проводити прикладні наукові дослідження поряд із відомими вченими та професорами.

Під час зустрічі сторони висловили зацікавленість у подальшій двосторонній співпраці, обговорили пріоритетні напрямки партнерства в освітній діяльності та реалізації спільних наукових досліджень.

Також було обговорено питання організації мережі наукових лабораторій між університетами, які проводитимуть не лише фундаментальні дослідження, а й забезпечуватимуть певними послугами промисловість Казахстану.

Кембриджський університет є одним із найкращих вузів світу. У його стінах працювало 130 нобелівських лауреатів. У міжнародному рейтингу QS він входить до п’ятірки найкращих вишів світу.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/28714/

  1. У КазНУ запущено освітню програму Data Engineering

У Казахському національному університеті імені Аль-Фарабі на факультеті інформаційних технологій вперше стартує пілотна освітня програма прикладного бакалаврату Data Engineering.

Програма націлена на підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі інженерії даних, які будуть потрібні на ринку праці.

Перевага Data Engineering у тому, що це практико-орієнтована програма.Студенти  зможуть здобути навички вирішення технологічних завдань у різних соціально-економічних сферах. Освітній процес також включає унікальні курси від гуру Data Engineering. Більше 30% часу навчання проводиться у ІТ-компаніях.

Data Engineering – це одна з найбільш затребуваних та високооплачуваних спеціальностей у Казахстані. Згідно з дослідженнями Forbes.kz, у 2021 році щомісячна зарплата Data фахівця становила понад 600 000 тенге.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/28712/

  1. Webometrics Ranking of World Universities-2022

Опубліковано міжнародний рейтинг веб-сайтів найкращих освітніх закладів світу – Webometrics Ranking of World Universities-2022.

Цей рейтинг заснований на комбінованому показнику, що враховує затребуваність сайту університету та публікацій його вчених-дослідників у наукометричних системах Scopus та Google Scholar, і складається кожні півроку.

У 2022 році в рейтингу взяли участь 132 виші Республіки Казахстан.

Карагандинський технічний університет імені Абилкаса Сагінова увійшов до ТОП-10 найкращих вишів країни, посівши гідне 9 місце. Адже склад цієї лідируючої групи має такі вузи, як Nazarbayev University, а також провідні національні університети — Казахський національний університет імені аль-Фарабі, Євразійський національний університет імені Л.М. Гумільова, Satbayev University, Казахський національний педагогічний університет імені Абая.

Участь у міжнародних рейтингах дає можливість позиціонувати ВНЗ у світовому науковому просторі, входити до міжнародного освітнього середовища, погоджувати освітні та науково-дослідні процеси з міжнародними правилами та стандартами, підвищувати якість освітніх послуг, знаходити нові стимули та можливості для динамічного зростання.

Джерело інформації:
https://www.kstu.kz/webometrics-ranking-world-universities-2022/

  1. Карагандинський технічний університет імені Абилкаса Сагінова визнано найкращим технічним вузом Казахстану за даними національного рейтингу НАЗЯО-2022

Незалежне агентство із забезпечення якості в освіті (НАЗЯО, IQAA-Ranking) 22 липня 2022 року представило підсумки Національного рейтингу провідних вишів Казахстану за 2022 рік.

 Цього року у Національному рейтингу провідних вищих навчальних закладів країни, заснованому на міжнародних стандартах ранжирування, представлено 31 виш Казахстану.

За підсумками Національного рейтингу Карагандинський технічний університет імені Абилкаса Сагінова, за оцінкою НАЗЯО, посів перше місце серед найкращих технічних вузів Казахстану. Методологія розрахунку інституційного рейтингу базується на основі аналізу семи академічних індикаторів: – якісний склад контингенту студентів; результати їх навчання та кількість освітніх програм, що реалізуються у вузі; професорсько-викладацький склад; науково-дослідна та інноваційна робота вузу; Міжнародна співпраця; інформаційне забезпечення та працевлаштування випускників вузу.

Джерело інформації:
https://www.kstu.kz/karagandinskij-tehnicheskij-universitet-imeni-abylkasa-saginova-priznan-luchshim-tehnicheskim-vuzom-kazahstana-po-dannym-natsionalnogo-rejtinga-naoko-2022/

  1. Форум науки та вищої освіти

У місті Нур-Султан відбувся Форум науки та вищої освіти «Людський капітал – ключовий ресурс розвитку нового Казахстану».

У рамках форуму було обговорено ключові тенденції сучасної освіти, визначено напрями розвитку системи вищої освіти Республіки Казахстан відповідно до глобальних трендів, а також сформовано пріоритети та завдання для вузів та наукових організацій. Спікерами форуму були представлені представники Міністерства науки і вищої освіти Казахстану, керівники, представники вузів та наукових організацій, топ-менеджери, представники роботодавців, студентства Казахстану, молоді вчені, а також представники ЗМІ.

Джерело інформації:
https://www.keu.kz/ru/keuk-o-nas/arkhiv-novostej/9065-ru-news-220827-1343.html

 

 РЕСПУБЛІКА ТУРКМЕНІСТАН

  1. Набір студентів на чотири нових напрямки підготовки

Вперше Міжнародний університет нафти та газу ім. Ягшигелді Какаєва здійснив набір першокурсників на такі нові напрями професійного навчання, як:

  • економіка та управління (у нафтогазовій галузі);
  • інформаційна безпека;
  • інформаційні системи та технології (у нафтогазовій галузі);
  • програмне забезпечення комп’ютерних систем.

Нові напрями вузівської підготовки, безумовно, вплинули на те, що відчутно збільшився приплив до вузу талановитої молоді, зацікавленої в здобутті професій, які широко потрібні на вітчизняному ринку праці, повідомила на сторінках газети «Нейтральний Туркменістан» викладач вузу Сельбі Черкезова.

«Показово, що наші абітурієнти вирізнялися високими досягненнями у навчанні на етапі загальноосвітньої школи. Багато претендентів на студентські квитки, будучи переможцями престижних наукових конкурсів та предметних олімпіад державного та міжнародного масштабу, становили гідну конкуренцію один одному».,

Джерело інформації:
https://turkmenportal.com/blog/51148/v-turkmenskom-neftegazovom-vuze-osushchestvlen-nabor-studentov-na-4-novyh-napravleniya-podgotovki

  1. В Туркменістані відкрита програма стипендій «Чивнінг» на 2023-2024 навчальний рік

Програма фінансується урядом Великобританії і дає можливість отримати ступінь магістра, навчаючись в Сполученому Королівстві протягом одного року за різними напрямками за підсумками курсів по підготовці вчителів і вивченню англійської мови.

Стипендія покриває транспортні витрати, а також проживання і навчання.

Джерело інформації:
https://turkmenportal.com/blog/50101/v-turkmenistane-dlya-uchastiya-otkryta-programma-stipendii-chivning-na-20232024-uchebnyi-god

  1. Посольство Кореї в Туркменістані повідомляє про програму K-HED

Посольство Республіки Корея в Ашхабаді повідомляє, що для корейців, які мешкають у Туркменістані, відкрито запис на курс «Розуміння Кореї» (KHED) від Національного інституту розвитку міжнародної освіти Республіки Корея (NIIED).

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/50816/posolstvo-korei-v-turkmenistane-soobshchaet-o-programme-khed

 

РЕСПУБЛІКА АЗЕРБАЙДЖАН 

  1. Зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Ізраїлю в Азербайджані

Міністр науки та освіти РА зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Ізраїлю в  Азербайджані Джорджем Діком.

Під час зустрічі було обговорено поточну ситуацію та перспективи співпраці у сфері освіти між Міністерством науки та освіти та Ізраїлем.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/18850-1

  1. Зустріч зі студентами, які вступили до закордонних вишів у рамках Держпрограми

Міністр науки та освіти Емін Амруллаєв зустрівся зі студентами, які отримали право на навчання за кордоном у 2022-2023 навчальному році в рамках Державної програми на 2022-2026 роки з навчання молоді у престижних вищих навчальних закладах за кордоном.

Під час зустрічі міністр заявив, що вказана програма сприятиме підготовці конкурентоспроможних та висококваліфікованих професійних кадрів, які відповідають вимогам сучасного ринку праці, а також динамічному процесу розвитку Азербайджану.

Цільовим показником державної програми є забезпечення у 2022–2026 роках навчання у престижних вишах зарубіжних країн до 400 осіб щорічно, а загалом до 2 000 громадян Азербайджанської Республіки.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/18861-1