Що означає глобальна співпраця для вищої освіти?

Що означає глобальна співпраця для вищої освіти?

Об’єднання провідних науковців дозволило здійснити багато великих досягнень у сучасному суспільстві, у тому числі у сфері вищої освіти. Залучення широкого кола зацікавлених сторін допомагає окремому вищому навчальному закладу забезпечити успіх у наданні високоякісної освіти.

Сучасна вища освіта виходить за межі національних кордонів і глобальна кооперація навчальних закладів є невід’ємною частиною успіху вищої освіти у Великобританії. Глобальне партнерство має багато форм – мобільність персоналу та студентів, міжнародні кампуси, спільне надання послуг тощо.

Однією з найбільш швидкозростаючих сфер міжнародного партнерства є транснаціональна освіта (TNE), яка дає студентам можливість отримати кваліфікацію в закладі, що базується в іншій країні. Значне зростання TNE вимагає тісної співпраці також і органів із забезпечення якості освіти. Крім того, локдаун продемонстрував, що використання мереж асоціацій із забезпечення якості вищої освіти дозволяє закладам виявляти, адаптувати та застосувати найкращі практики з усього світу. Зокрема, у Великобританії рекомендації Агентства із забезпечення якості вищої освіти (QAA) щодо COVID-19 спиралися на досвід фахівців міжнародного рівня. Крім того, на початку цього року у Великобританії була запущена п’ятирічна програма QE-TNE (Quality Evaluation of Transnational Education), до якої долучились 78 британських навчальних закладів (понад 70% студентів, які навчаються у Великобританії за програмою TNE) і яка спрямована на обмін передовим досвідом у підвищенні якості транснаціональної освіти.

Співпраці на міжнародному рівні також сприяла заснуванню Групи Quality Beyond Boundaries Group – мережі міжнародних агентств, які спільно працюють над покращенням можливостей та вирішенням проблем забезпечення якості.

Таким чином, з метою забезпечення високого рівня якості освіти QAA, як відповідний профільний орган Великобританії, поєднує свою роботу з рекомендаціями глобальних експертів по всьому світу.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211201130012171