«Шлях в науку» – форум наукової молоді Білорусі

17 березня 2020 року в цілях підвищення ефективності і ініціативності молодих вчених при проведенні наукових досліджень, а також розвитку лідерських якостей для реалізації самостійних наукових проектів відбувся форум наукової молоді «Шлях в науку».

Форум проходив у Національній академії наук Білорусі. У його роботі взяли участь представники наукових організацій Академії наук Білорусі, вищих навчальних закладів, магістранти, аспіранти, переможці XXXI республіканського конкурсу наукових біолого-екологічних робіт (проектів) учнів установ загальної середньої освіти та установ додаткової освіти дітей та молоді, а також співробітники Республіканського центру екології та краєзнавства, що займаються організацією науково-дослідницької діяльності учнів.

Виступаючи на урочистому відкритті форуму, перший заступник Голови Президії НАН Білорусі академік Сергій Чижик зазначив: «В Академії наук кожен третій науковець – це вчений віком до 35 років. Тому завдання залучення молоді в науку отримує нове наповнення, а саме – якісне підвищення її потенціалу та професійний ріст. Щорічно в організації НАН Білорусі приходить на роботу більше 300 молодих фахівців. З них більше 2/3 (близько 70%) поповнюють ряди дослідників». За словами головного вченого секретаря НАН Білорусі, голови Ради молодих вчених Андрія Іванця, зазначив, проведення форуму наукової молоді «Шлях в науку» вельми символічно: «Ми націлені на те, щоб об’єднати учнів, студентів, молодих співробітників. Рада молодих вчених працює з середніми та вищими навчальними закладами, щоб якомога активніше залучати молодь до занять науково-дослідницькою діяльністю», – підкреслив він.

До уваги учасників форуму було представлено інтенсивний курс лекцій провідних вчених з організації наукової діяльності в Національній академії наук Білорусі і Республіці Білорусь, публікації наукових результатів, підготовці та захисту дисертацій, управління науковими проектами, а також про проблеми і перспективи атестації кадрів вищої наукової кваліфікації в Республіці Білорусь.

Джерело інформації