Штучний інтелект стає найпопулярнішою спеціальністю в Китаї

Штучний інтелект вже другий рік поспіль стає найпопулярнішим новим напрямом у китайських університетах на фоні прагнення країни створити потужний фонд кадрів в галузі штучного інтелекту. Популярність даної спеціальності набагато перевищує популярність будь-якого іншого нового предмету.

Багато престижних університетів, зокрема університет Цінхуа в Пекіні, університет Сунь Ятсен в Гуанчжоу, провінція Гуандун, та Центральний Південний університет у Чанші, провінція Хунань, вже пропонують нову спеціальність.

Інші популярні освітні напрями включають розумне виробництво та машинобудування, які пропонуються 84 університетами як основні, а також обробку даних та технології великих даних (62 університети).

Згідно з планом, виданим міністерством для сприяння освіті в галузі штучного інтелекту (ШІ), університети вдосконалять дисципліну ШІ, здійснять прориви в базовій теорії та ключових дослідженнях технологій та стануть основними силами для ключових глобальних інновацій ШІ до 2030 року.

Тим часом, управління державними справами минулого року було найменш бажаним напрямом: від спеціальності відмовився 21 університет, за ним – управління інформацією (16 університетів), а також інформаційні системи: наука та технології (15 університетів відмовилися).

Основна причина, через яку університети відкривають або вилучають певні спеціальності, пов’язана з можливістю випускників знайти роботу, сказав Чен Живен, головний редактор інтернет-освітнього порталу EOL.

Надмірний рівень спеціалістів з управління, які не мають досвіду роботи, як видається, вплинув на привабливість галузі, сказав Чен. Крім того, ці студенти можуть не розуміти, що для досягнення добре оплачуваної керівної посади, навіть маючи ступінь бакалавра, знадобляться роки роботи за фахом.

Джерело інформації