Співробітництво з Корейським інститутом науки і технологій

29 березня 2018 року в Корейському освітньому центрі відбулася зустріч представників Корейського інституту науки і технологій (KIST), Й.В. Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Корея в Україні п. Лі Янг-Гу, представників Корейського інституту розвитку та деяких українських вищих навчальних закладів, зокрема КПІ ім. Ігоря Сікорського, КНУ ім. Тараса Шевченка, Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана та інших. Під час зазначеної зустрічі була презентована Концепція Українсько-Корейського центру як відкритої платформи для освіти, науки та інновації на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Після цього делегація KIST здійснила візит до Київської політехніки, де зустрілась з керівництвом університету та представниками Факультету електроніки (ФЕЛ) та Факультету біомедичної інженерії (ФБМІ). Корейську сторону представляли декан  KIST Д-р Санг Кьюнг Кім та директор міжнародної дослідницької академії KIST пані Кйоунг Хва Лі. Від української сторони участь у зустрічі взяли проректор з науково-педагогічної роботи П.О. Киричок, декан ФЕЛ В.Я. Жуйков, керівник відділу зовнішньоекономічної діяльності А.П. Шишолін, координатор з академічної мобільності ФЕЛ А.О. Попов, координатор з академічної мобільності ФБМІ Л.Є. Калашнікова та доцент ФБМІ Є.А. Настенко.

Метою візиту корейської делегації було розширення співробітництва у сфері академічного обміну студентами та обговорення подальшої співпраці у  рамках програми подвійного диплому.

Варто зазначити, що наразі співпраця за цим напрямом розвивається дуже активно: впродовж лише 2017 року близько 10 студентів були на стажуванні в Корейському інституті науки і технологій. Переважно це студенти з Факультету електроніки, Факультету біомедичної інженерії, Хіміко-технологічного факультету та Механіко-машинобудівного інституту.

В ході переговорів були підняті питання налагодження системи обміну не лише студентами, а й молодими науковцями, питання співпраці у сфері наукових досліджень. Сторони обговорили можливості читання лекцій українськими викладачами в KIST та корейськими в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Крім того, були розглянуті пропозиції від української сторони щодо спільних публікацій в міжнародних наукових журналах та участі корейських студентів у міжнародних  заходах, що проводяться в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Корейська сторона висловила готовність підтримати зазначені ініціативи.

По закінченні перемовин представники KIST вирушили до Факультету електроніки, де на студентів, аспірантів та викладачів КПІ ім. Ігоря Сікорського чекала відкрита лекція від корейських партнерів стосовно можливостей участі у програмі подвійного диплому, що буде стартувати у вересні 2018 року.