Студенти турецьких закладів вищої освіти опинилися в пастці через землетруси

Землетрус магнітудою 7,8 балів стався поблизу м. Газіантепа, на півдні Туреччини 6 лютого, а через кілька годин стався ще один землетрус магнітудою 7,5 балів. Внаслідок руйнівних землетрусів зникли безвісті десятки студентів, які навчаються в закладах вищої освіти Турецької Республіки, при цьому навчання в освітніх закладах у більшості країн регіону була перервана. На разі підтверджено загибель понад 7 000 людей в Туреччині та Сирії.

Місцеві ЗМІ повідомили, що студенти з кількох університетів в м. Адияман (Adıyaman) в Туреччині опинилися в пастці, коли обвалився готель Grand Isias.

Турецька Рада вищої освіти оголосила, що діяльність навчальних закладів у 10 районах, що постраждали від землетрусів, призупинена до подальшого повідомлення, а приміщення 44-х університетів використані на потреби постраждалих. При цьому деякі співробітники і студенти університетів брали участь у визволені людей з-під завалів, роздавали їжу, брали участь у зборі коштів тощо.

Внаслідок землетрусу, початок весняного семестру в турецьких університетах було відкладено і в інших частинах Туреччини, які не постраждали.

Джерело інформації: