У 2022 році планується розширення мережі європейських університетів

Європейські університети — це альянси вищих навчальних закладів з усієї Європи, які співпрацюють у сфері освіти, досліджень та інновацій на користь студентів, викладачів і суспільства.

Європейська комісія в кінці липня оголосила, що в рамках конкурсу Erasmus+ 2022 для ініціативи Європейських університетів були відібрані двадцять альянсів європейських університетів, включаючи чотири нові.

В результаті загальна кількість університетів, залучених до ініціативи, сягає 44, і включає 340 вищих навчальних закладів з усіх 31 країн-членів, а також Ісландії, Норвегії, Сербії та Туреччини.

До середини 2024 року європейська стратегія щодо університетів має на меті підтримати 60 європейських університетів із понад 500 вищими навчальними закладами.

Для підтримки ініціативи  на період 2021-2027 років загалом передбачено виділення 1,1 млрд. € (1,124 млрд. USD).

Підтримка дослідницького виміру європейських університетів покриватиметься Європейською ініціативою досконалості в рамках Horizon Europe.

Вперше в рамках конкурсу Erasmus+ 2022 альянси тепер можуть приймати асоційованих партнерів із країн Болонського процесу, включаючи Україну, Великобританію та Швейцарію. Восени 2022 року комісія оголосить наступний конкурс Erasmus+ для європейських університетів.

Конкурс європейських університетів Erasmus+ на 2022 рік пропонує забезпечити стабільне фінансування для існуючих успішних альянсів  з метою реалізації їхнього довгострокового бачення та підтримки створення нових європейських університетів по всій Європі.

Марія Ґабріель, комісар ЄК з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді, заявила, що “нові альянси наблизили комісію до реалізації нашого бачення сектора вищої освіти в Європі: кампусів, які охоплюють університети та перехрестя кордонів і дисциплін, де студенти, співробітники та дослідники з усіх частин Європи можуть насолоджуватися безперебійною мобільністю та створювати нові знання разом”.

Джерело інформації: