В Канаді у 2022 році навчалось понад 800 тис. іноземних студентів

У 2022 р. в Канаді навчалось понад 800 000 іноземних студентів, що  майже на третину (на 190 000) більше, ніж у попередньому році. Ці показники перевищують задекларовану мету, яка була визначена у міжнародній освітній стратегії Канади 2014 року, а саме до 2022 року 450 000 іноземних студентів.

У 2022 році канадська міграційна служба видала 551 405 нових дозволів на навчання, що на 24% більше, ніж у 2021 році, який був визнаний «рекордним» за кількістю візових заявок. Близько 41% (226 450) з них отримали індійські студенти, так кількість індійців з 2019 року зросла майже в чотири рази.

Китай був другою країною-джерелом іноземних студентів, зокрема у 2022 році було видано 52 165 дозволів, однак відзначається постійне зниження порівняно з допандемічним рівнем, коли у 2019 році було видано 84 155 дозволів.

Канада продовжує залишатися привабливою для іноземних студентів завдяки відкритості, різноманітності, доступною якісною освітою та можливостями отримати досвід роботи під час та після навчання. Водночас, зростаючий попит на іноземних студентів у поєднанні з низкою інших чинників посилили тиск на спроможність ключових міст, а саме Торонто, Монреаля, Ванкувера та деяких інших регіонів країни, забезпечувати належні умови для іноземців.

В деяких частинах Канади бракує доступного житла і наплив іноземних студентів викликав тривогу в деяких частинах міжнародного освітнього сектору, і критики попереджають, що країна може бути не в змозі задовольнити кількість заявок на постійне проживання, які, ймовірно, надійдуть від іноземних студентів у найближчі роки.

“Заклади, ймовірно, можуть продовжувати приймати студентів стільки, скільки захочуть, – каже Алекс Ашер, президент організації Higher Education Strategy Associates. “Питання в тому, чи мають громади простір, щоб прийняти таку кількість короткострокових мешканців. І відповідь – ні, не мають. Принаймні, не в Онтаріо, де спостерігається найбільше зростання”.

Рой сказав, що CICan співпрацює з “місцевою та провінційною владою, щоб вирішити проблему доступного житла для студентів, які приїжджають до Канади”.

“Це було великою проблемою у 2022 році, коли коледжі та інститути організовували різні місцеві та регіональні саміти та круглі столи для розробки стратегій, щоб продовжувати надавати якісний досвід іноземним студентам”, – сказав він.

Джерело інформації: https://thepienews.com/news/international-students-canada-2022/