В Казахстані будуть готувати фахівців-вірусологів

КазНУ ім. аль-Фарабі спільно з Науково-дослідним інститутом проблем біологічної безпеки (НДІПББ) готуватимуть фахівців-вірусологів. Йдеться про магістрантів і докторантів. Відповідне доручення дав Міністр освіти і науки Асхат Аймагамбетов. Він зазначив, що пандемія вказала на необхідність підготовки фахівців в області епідеміології та вірусології.

Нагадаємо, що саме співробітники НДІПББ МОН РК створили казахстанську вакцину проти Covid-19.

Ректор національного вузу Ж. Туймебаєв і генеральний директор НДІ проблем біологічної безпеки К. Закарья вже підписали відповідну угоду. Зараз КазНУ спільно з НДІПББ розробили нову освітню програму в області вірусології.

Оскільки пріоритетними є практичні заняття, студенти будуть проходити практику та стажування на базі НДІПББ. Вчені інституту, в тому числі і ті, хто розробив вакцину від коронавірусу, проводитимуть практичні заняття, майстер-класи, семінари в області вірусології, біології та біотехнології. Після закінчення в разі демонстрації відмінних знань можливо і подальше працевлаштування випускників в НДІ проблем біологічної безпеки.

Також в подальшому на базі НДІ проблем біологічної безпеки буде створена дисертаційна рада із захисту докторських робіт. При проведенні науково-дослідних робіт передбачається залучати зарубіжних вчених для надання допомоги методико-консультативного характеру.

Джерело інформації: