В університетах альянсу Berlin University Alliance проходитимуть вступні тести до українських ЗВО

Українські школярі-біженці вже другий рік поспіль мають можливість здати в Берліні тести та отримати оцінки для вступу до українських університетів. За підтримки Berlin University Alliance (BUA) у червні та липні 2023 року на базі Freie Universität Berlin, Humboldt Universität zu Berlin та Technische Universität Berlin проходитимуть онлайн-тести для вступу до вищих навчальних закладів України.

Окрім вступних іспитів до ЗВО, українці до 29 червня 2023 року також можуть скласти іспит на вступ в Україні до магістратури. Станом на середину червня у м. Берлін на всі іспити зареєструвалося 1700 українських студентів-біженців, а по всій Німеччині – 5800.

Центри тестування в Берліні та їхня технічна інфраструктура забезпечуються проектом «E-Assessment Alliance», що фінансується BUA. У рамках цього проекту члени Альянсу розробляють спільні стандарти якості іспитів.

Тести для вступу до вищих навчальних закладів в Україні супроводжують українські вчителі, які викладали, а в деяких випадках самі проводили  міждисциплінарні випускні іспити. Розробкою та організацією іспитів займається Український центр оцінювання якості освіти.

За підтримкою у проведенні вступних випробувань до українських університетів до Федерального міністерства освіти та досліджень (BMBF)  звернулось Міністерство освіти і науки України.