Великобританія розриває зв’язки з російськими університетами

Жоден університет не може «по совісті» співпрацювати з російськими колегами, поки триває війна в Україні, заявив міністр уряду Великобританії Кріс Філп, виступаючи на заході Digital Universities Week Times Higher Education.

«Вони порушують права людини і роблять те, що ми вважаємо воєнними злочинами», – сказав він.

Відповідаючи на запитання, якого підходу університети мають застосувати до співпраці з Росією у світлі ситуації, пан Філп сказав: «Я не бачу, як хтось із чистою совістю може співпрацювати з російськими університетами, особливо там, де вони мають зв’язки з державою».

Такі країни, як Німеччина та Нідерланди, швидко припинили зв’язки з російськими університетами після початку вторгнення. Велика Британія переглядає свої дослідницькі зв’язки з установами в країні, але вона ще не зробила значних кроків до бойкоту в усьому секторі. Головний фінансувальник сектору, UK Research and Innovation, заморозив усі виплати грантів за участю вчених у Росії, поки очікують подальших рекомендацій уряду, а деякі установи заявили, що переглядають свою співпрацю.

Джерело: