Університети світу допомагають африканським студентам, які виїхали з України

Всього в Україні навчалося біля 80 000 іноземних студентів. Найбільше студентів було з Марокко (8 тис.), Нігерії (4,3 тис.) та Єгипту (3,5 тис).

Єгипетські студенти, які навчалися в українських вишах і зуміли евакуюватись, зможуть відновити навчання на батьківщині, якщо відповідатимуть вступним вимогам приватних та національних вишів.

Крім того, кілька східноєвропейських країн, зокрема Румунія, Угорщина, Болгарія, Польща та Сербія, дозволять студентам, які раніше навчалися в українських університетах, у тому числі африканським, закінчити навчання у своїх університетах та закладах вищої освіти.

Ганським студентам-медикам було запропоновано близько 250 місць у Медичному університеті Угорщини та Медичному університеті Святого Георгія в Гренаді.

Крім того, болгарські університети також відкриють свої двері для тих, хто навчався в Україні, зокрема для ганських студентів

Уряд Нігерії веде переговори з урядами Польщі, Греції, Румунії та Угорщини, щоб нігерійські студенти п’ятого та шостого курсів медицини могли закінчити навчання в університетах цих країн.

Портали навчання за кордоном також надали список медичних шкіл у Європі, зокрема в Польщі, Угорщині, Болгарії та Італії, для іноземних студентів, які навчалися в українському університеті та шукають в іншому місці, щоб продовжити навчання для отримання ступеня.

Афро-німецька організація Deutsch Connect пропонує безкоштовні курси німецької мови для африканських студентів, які втекли й можуть продовжити навчання в Німеччині.

Африканським студентам, евакуйованим з України, допоможуть: електронні платформи

На тлі потенційних проблем узгодження між навчальними закладами на різних континентах та занепокоєння тривалим зривом навчання цих студентів, інформацію про постраждалих студентів можуть фіксувати електронні платформи, намагаючись розмістити їх в інших навчальних закладах.

Conseil présidentiel pour l’Afrique (Президентська рада для Африки) у Франції та Coopération des Associations Africaines Pour l’Education (Співпраця африканських асоціацій з питань освіти) створили персональну, освітню та академічну електронну платформу для реєстрації африканців, які навчалися в Україні і навчання яких зірвано.

Платформа має на меті надати їм можливість навчатися за тим самим курсом, на який вони навчалися в Україні, у французьких університетах, які беруть участь у ініціативі.

Директор з комунікацій Європейської асоціації університетів у Бельгії Крістель Вацелет підтвердила, що становище студентів, у тому числі з Африки, обговорюється у вищих навчальних закладах багатьох європейських країн та Європейського Союзу.

Кілька африканських країн також вжили заходів, щоб допомогти своїм студентам, якщо вони хочуть завершити навчання у своїх країнах. Це, зокрема, Марокко  і Єгипет.

Єгипет створив електронну платформу для повернення єгипетських студентів з України, щоб зареєструвати свої академічні та освітні дані для вивчення доступних альтернатив шляхом їх можливого включення до єгипетських університетів.

Міністерство вищої освіти, наукових досліджень та інновацій Марокко оприлюднило заяву, в якій закликає студентів, які повернулися з України, зареєструвати свої особисті та академічні дані, включаючи спеціалізацію та рівень університету, на електронній платформі, щоб  забезпечити їм можливість продовжити навчання.

Джерело: https://www.universityworldnews.com/