Відкрито перший приватний університет Китаю з моделлю фінансування від Гарвардського та Єльського університетів

20 жовтня 2018 р. у місті Ханчжоу  було відкрито перший в Китаї приватний науково-дослідний університет – Westlake University. За думкою китайських експертів це буде сприяти здійсненню національної реформи вищої освіти.

Участь у церемонії заснування нового університету в столиці провінції Чжецзян у Східному Китаї взяли п’ять лауреатів Нобелівської премії, у тому числі фізик Чень-Нін Янг та більше 70 представників китайських та зарубіжних вузів,

В Університеті Westlake вже сформовано групу із 68 керівників дослідницьких груп, 159 науковців та 139 студентів, які будуть працювати під наглядом університетів Фудань та Чжецзян.

На території нового навчального закладу розташовані школи природознавства, інженерії та наук про життя. Всього в університеті облаштовано 120 окремих лабораторій, де зможуть працювати 2000 наукових співробітників.

У 2021 році буде введена в дію друга черга кампусу, додатково відкриються 300 лабораторій для 3000 студентів-докторантів.

Університет має на меті стати провідником реформи вищої освіти в Китаї та світовим лідером у сфері сучасних технологій. Про це заявив президент Westlake University пан Ши Йігун (Shi Yigong) – біолог і колишній віце-президент університету Цинхуа в Пекіні.

Westlake University отримав фінансові ресурси від непублічного фонду Westlake Education Foundation та від провідних керівників китайських підприємств. Модель збору коштів була запозичена у таких університетах, як Гарвард і Єль, які частково підтримуються соціальними фондами та випускниками.

Джерело інформації