Британська консалтингова компанія Quacquarelli Symonds (QS) оприлюднила звіт “Вплив коронавірусу на глобальну вищу освіту”, складений за результатами опитування близько 11 000 міжнародних студентів, яке проводилось з другої половини лютого до кінця березня.
46% респондентів заявили, що коронавірус вплинув на їхні плани навчання, а 25% ще не визначились.
Майже половина потенційних міжнародних студентів мають намір відкласти навчання внаслідок пандемії, тоді як лише кожен десятий 10 заявив, що більше не хоче навчатися за кордоном.
У звіті зазначається, що університети реагують на очікувані скорочення кількості іноземних студентів, адаптуючи положення про тестування знання англійської мови, відтерміновуючи дати початку прийому та змінюючи строки подання заявок.
Більшість ВНЗ запропонували проводити цифрові заходи (75%), цифровий маркетинг (73%) та онлайн-зустрічі (70%).
За півтора місяці кількість студентів, які підтверджують вплив пандемії на їх плани, зросла. Якщо в середині лютого 60% заявляли, що впливу не зазнали, то наприкінці березня таких залишилось лише 14%.
Одним із позитивних результатів є те, що частка студентів, які вважають, що пандемія змусила їх скасувати навчання за кордоном, зменшилася протягом шести тижнів, коли проводилось опитування.
Відносно дистанційного навчання, то хоча 58% потенційних міжнародних студентів висловили до ного певний інтерес, 42% заявили, що не мають бажання вчитися через Інтернет.
Щодо вступної кампанії, то 50% установ зазначили, що пандемія матиме «згубний вплив на кількість заявок від студентів» – 26% заявили, що вважають, що цифри залишаться однаковими – приблизно третина (34%) заявили, що прагнуть диверсифікувати країни-джерела для рекрутингу.
Серед нових згаданих країн були Бразилія, Колумбія, Франція, Індія, Індонезія, Кенія, Малайзія, Мексика, Пакистан, Філіппіни, Республіка Корея, Саудівська Аравія, Південна Африка, Таїланд, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати та В’єтнам.