Всесвітній рейтинг університетів 2020 від Times Higher Education

Оприлюднено новий щорічний Всесвітній рейтинг університетів Times Higher Education World University Rankings 2020, який на сьогодні є найбільшим і найрізнобічнішим за весь час свого існування. До нього увійшли майже 1400 кращих університетів з 92 країн світу.

Таблиця оцінювання базується на 13 ретельно відкаліброваних показниках ефективності вузів у галузі навчання, досліджень та трансферу знань з урахуванням міжнародного авторитету.

Рейтинг Times Higher Education  – це єдиний рейтинг університетів, який незалежно перевіряється фірмою професійних служб Pricewaterhouse Coopers і має довіру у студентів, викладачів, урядів та експертів всього світу. Цьогорічна таблиця дає чудову інформацію про зміну балансу сил у глобальній вищій освіті.

Четвертий рік поспіль в рейтингу лідирує Оксфордський університет, а Кембриджський університет змістився на третє місце. Каліфорнійський технологічний інститут піднявся на друге місце, а Стенфордський Єльський, Гарвардський університети та Імперський коледж Лондона знову увійшли в топ-10.

Континентальний Китай має два найкращі університети Азії – Цінхуа та Пекінський відповідно на 23-му та 24-му місцях рейтингу. ВНЗ країни продовжують розширювати свій вплив та присутність на світовій арені.

США знову надзвичайно добре представлені серед світової еліти, університети Канади покращили свої позиції.

В Європі серед елітних топ-200 зміцнили рейтинги провідні інституції Італії, залишається сильним і представництво Німеччини. Однак Великобританія демонструє певне погіршення позицій.

Варто відзначити, що Іран додав до рейтингу ще 11 університетів, збільшивши їх загальну кількість до 40, тоді як Латинська Америка веде боротьбу на конкурентному світовому ринку, хоча Бразилія також додала до списку ще декілька установ.

Цього року до рейтингу приєднались декілька нових регіонів – до рейтингу вперше потрапили Бруней, Куба, Мальта, Чорногорія, Пуерто-Рико та В’єтнам, а Бангладеш знову повернулась до переліку учасників.

Україна в рейтингу представлена шістьма університетами, кращий з них – Львівський національний політехнічний інститут імені Івана Франка, який  увійшов до пулу 800-1000.

Місце 1000+ зайняли:

– Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”;

– Сумський державний університет;

– Київський національний університет імені Т.Шевченка;

– Харківський національний університет ім. В.Каразіна.

Джерело інформації