15 листопада відбулося засідання Наглядової ради НТУУ «КПІ».
Участь у ньому взяли голова Наглядової ради, Президент України у 1994-2004 рр. Леонід Кучма; заступник голови Наглядової ради, народний депутат України кількох скликань, Президент Малої академії наук України, член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий; перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк; народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський; заступник голови Держагенства з питань науки, інновацій та інформатизації України Віктор Івченко; голова правління ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова В’ячеслав Проценко та інші.
НТУУ “КПІ” на засіданні представляли ректор університету, академік НАН України Михайло Згуровський; перший проректор, академік НАН України Юрій Якименко, проректор з наукової роботи, академік НАН України Михайло Ільченко, проректор з перспективного розвитку Олексій Новіков, проректор з міжнародних зв’язків, член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, проректор з навчально-виховної роботи Петро Киричок, декани факультетів, директори інститутів.
Відкрив засідання Президент Леонід Кучма. З інформацією щодо підсумків V Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів “SIKORSKY CHALLENGE 2016” виступив ректор Михайло Згуровський. Далі Леонід Данилович Кучма вручив почесні відзнаки “Переможець фестивалю” від Президентського фонду Леоніда Кучми “Україна” семи молодим інноваторам з різних куточків України, а також сфотографувався з ними на пам’ять.
Основним питанням засідання Наглядової ради був розгляд стратегії інноваційної діяльності університету. Змістовну доповідь на цю тему поважним учасникам презентував ректор НТУУ “КПІ” Михайло Згуровський. Він наголосив, що інноватика – це невід’ємна складова частина діяльності сучасного університету, поряд з навчальним процесом та науковими дослідженнями. Михайло Захарович розповів про вивчення світового досвіду у цьому напрямку, про історію створення університетом на власній науково-методичній базі корпорації «Науковий парк «Київська політехніка», інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge» і про запуск у 2015 році проекту «Polyteco Science City». Він детально зупинився на співпраці науки і бізнесу, доповів про отримані результати та подальші перспективи.
В обговоренні доповіді активну участь взяли члени Наглядової ради, запрошені гості, проректори НТУУ «КПІ». Особливу увагу було приділено питанням впровадження інноваційних винаходів, зв’язків університету з інвесторами та промисловими компаніями. За сучасної економічної кризи інноваційна діяльність стає потужною рушійною силою розвитку нашої країни, а для вищих навчальних закладів – це можливість отримати додаткове фінансування та зберегти науковий і кадровий потенціал.