Арабські країни створять найбільшу у світі цифрову бібліотеку

Єгипет у співпраці з Об’єднаними Арабськими Еміратами та Королівством Саудівська Аравія планує побудувати найбільшу цифрову бібліотеки у світі, повідомляє Міністерство освіти Єгипту.

Ці країни оголосили про створення альянсу під час Саміту знань, який відбувся в Дубаї 5-6 грудня 2018 р. під назвою “Молодь та майбутнє економіки знань”.

Планується запуск цифрової платформи, яка буде об’єднувати Єгипетський банк знань, Дубайську цифрову бібліотеку та Саудівську цифрову бібліотеку з метою надання інформаційних ресурсів та послуг для студентів та науковців.

Створення арабського союзу цифрових бібліотек – це довгоочікувана мрія в арабському світі, спрямована на підвищення рівня цифрового арабського контенту та відкриття джерел Єгипетського банку знань для всіх у всьому світі.

Керівництво країни ініціювало проект створення Єгипетського банку знань у 2015 році в рамках програми “Назустріч єгипетській спільноті, яка вивчає, думає та займається інноваційною діяльністю”, про що оголосив президент Абдель Фатта аль-Сісі у грудні 2014 року.

В рамках проекту Єгипетського банку знань Рада з питань освіти та наукових досліджень підписала угоди з 26 міжнародними видавництвами, що дозволить їй стати найбільшою цифровою бібліотекою у світі. До переліку входять, зокрема, Springer Nature, National Geographic, Discovery, Elsevier, Cambridge, Oxford  та Reuters. Бібліотека охоплює всі сфери знань та навчальних програм.

Джерело інформації