Червень 2022 р. – СНД

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Червень 2022 р.

РЕСУБЛІКА КАЗАХСТАН 

  1. У світовий рейтинг ВНЗ QS WUR увійшла рекордна кількість казахстанських ЗВО 

16 казахстанських вузів увійшли до міжнародного академічного рейтингу Quacquarelli Symonds World University Rankings, який є одним із найавторитетніших рейтингів університетів у всьому світі. За останні 3 роки кількість вишів у престижному рейтингу зросла вдвічі: у 2018 році у рейтингу значилося 8 вітчизняних вишів, у 2021 році – 14.

Казахський національний університет імені аль-Фарабі впереше увійшов до топ-150 найкращих університетів світу. За один рік виш покращив свої показники і піднявся відразу на 25 позицій вгору зі 175-го місця.

Євразійський національний університет імені Л.М. Гумільова піднявся на 51 рядок вгору і вперше увійшов до ТОП-300, зайнявши 277 місце.

Satbayev University просунувся майже на 100 позицій і розташувався на 405-му рядку рейтингу QS WUR.

Значно покращили свою роботу, а відповідно закріпили позиції у рейтингу також Південно-Казахстанський університет імені М. Ауезова, Казахський національний аграрний дослідний університет, Казахський національний медичний університет імені С.Д. Асфендіярова.

Джерело інформації: https://www.gov.kz/memleket/entities/edu/press/news/details/386032?lang=ru

  1. В Казахстані розробляють мобільний додаток з інформацією про вузи та гранти

Організатори проекту планують запустити мобільний додаток протягом кількох місяців.

Спеціальний мобільний додаток розроблять для казахстанських старшокласників, який дозволить молоді отримати повну інформацію про навчальні заклади республіки, державні та інші грантові програми.

Також через додаток можна дізнатися про вакантні робочі місця в регіонах.

Джерело інформації: https://ru.sputnik.kz/20220511/prilozhenie-s-informatsiey-o-vuzakh-i-grantakh-razrabotayut-v-kazakhstane-24743590.html

РЕСУБЛІКА АЗЕРБАЙДЖАН 

  1. Заступник міністра освіти зустрівся з головою Британської Ради з регіону Європи

Під час зустрічі обговорили поточний стан двосторонньої співпраці у сфері освіти та перспективи подальшого розвитку.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/18433-1

  1. Перші випускники програми подвійного диплома

Відбулася випускна церемонія, присвячена першому випуску магістерської програми подвійного диплому «Освітня політика та менеджмент» Азербайджанського державного педагогічного університету (АГПУ) та Університету Джорджа Вашингтона (США).

 В даний час на двох курсах за програмою навчається 50 осіб. Студенти програми одержують безкоштовне навчання. З цього року план прийому збільшено з 25 до 40 місць. Заняття проводяться досвідченими викладачами АГПУ та Університету Джорджа Вашингтона англійською мовою.

Програма реалізується відповідно до угоди про співпрацю, підписаної між АГПУ та університетом Джорджа Вашингтона (США) в рамках «Державної програми з підвищення міжнародної конкурентоспроможності системи вищої освіти в Азербайджані на 2019-2023 роки».

Джерело інформації:
https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/18509-1

  1. Зустріч міністра освіти із послом Чехії в Азербайджані

Під час зустрічі було обговорено поточний стан та перспективи співпраці між міністерствами освіти Азербайджанської Республіки та Чеської Республіки у сфері освіти.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/18491-1

  1. В Азербайджані відкривається «IT-Академія»

Міністерство освіти та Міністерство економіки Азербайджанської Республіки запускають «IT-Академію» – освітній проект для осіб, які бажають освоїти нову професію у сфері digital.

Проект стартує у серпні 2022 року.

Мета «IT-Академії» – сприяти розвитку IT-ринку та прискорити модернізацію системи освіти в галузі інформаційних технологій.

Учасники проекту отримають необхідні знання, щоб стати junior-фахівцями в одній із таких професій: веб-розробник, системний адміністратор або інженер з тестування.

Заняття пройдуть у дві хвилі – у серпні та листопаді 2022 року. Навчання триватиме 5 місяців і проходитиме в онлайн-і офлайн-форматі. Випускники отримають сертифікати щодо успішного завершення курсів. Процес навчання побудований таким чином, щоб учасники проекту могли здобути професійний досвід та практичні навички щодо вирішення реальних завдань. Завдяки цьому випускники «IT-Академії» будуть затребувані на ринку праці та зможуть легко знайти собі роботу за спеціальністю.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/18552-1

  1. Зустріч заступник міністра освіти з директором регіонального Бюро зі Східної та Центральної Європи Університетів Франкофонії

На зустрічі було обговорено питання залучення вчителів з Франції до організації викладання французької мови у вищих навчальних закладах, можливості участі вчителів французької мови загальноосвітніх та вищих навчальних закладів у тренінгах з французької мови, спільні дослідження та реалізація пілотних проектів.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/18561-1

 

РЕСПУБЛІКА ВІРМЕНІЯ 

  1. Міністр освіти, науки, культури та спорту Вірменії, який перебуває в Катарі у складі урядової делегації, зустрівся з міністром освіти, вищої освіти та виховання Катару.

Під час зустрічі було обговорено питання, пов’язані з реалізацією підписаної напередодні між Вірменією та Катаром угоди про співробітництво у галузі освіти, вищої освіти та наукових досліджень. Зокрема, було порушено питання формування двосторонніх робочих груп, реалізації спільних програм у сферах науки та вищої освіти.

Також у ході зустрічі було обговорено також низку інших питань, що становлять двосторонній інтерес.

Джерело інформації: https://escs.am/ru/news/12899

  1. На чолі з прем’єр-міністром РВ відбулася нарада щодо порядку й ходу освітніх реформ

Під час наради було обговорено питання щодо розробки стратегії сфери освіти та реформ вищої, професійної освіти та загальної.

Було порушено регулювання, запропоновані у проекті закону «Про вищу освіту та науку», стандарти якості та стратегічні орієнтири вищої освіти, розвиток професійних навичок професорсько-викладацького складу, можливості освіти іноземними мовами, покращення академічного середовища та інші теми.

Було представлено хід реформ професійної освіти, обговорено вже розпочаті у сфері загальної освіти роботи з реформування.

Прем’єр-міністр підкреслив, що реформа сфери освіти є одним із абсолютних пріоритетів уряду РВ, і в цій сфері потрібно йти на стратегічні рішення, забезпечуючи сумісність ланцюжка загальну освіту – професійну освіту – вищу освіту.

Джерело інформації: https://escs.am/ru/news/13067

  1. Міністр освіти, науки, культури та спорту Вірменії Ваграм Думанян та заступник міністра Артур Мартіросян зустрілися з Надзвичайним та повноважним послом Німеччини у РВ Віктором Ріхтером.

Під час зустрічі з Надзвичайним та повноважним послом Німеччини у РВ міністр освіти, науки, культури та спорту Вірменії запропонував розвивати міжвузівську співпрацю за допомогою обміну студентами, викладачами, молодими вченими та розвивати навчально-дослідницькі програми.

Джерело інформації: https://escs.am/ru/news/13043

РЕСПУБЛІКА ТУРКМЕНІСТАН 

  1. Перший випуск магістрів відбувся в Інституті міжнародних відносин МЗС Туркменістану

Вища школа дипломатії підготувала 31 магістра, які пройшли навчання за напрямами «Міжнародне публічне право», «Міжнародне приватне право» та «Цифрова дипломатія», повідомляє видання «Туркменістан: Золоте століття».

Навчання в магістратурі в ІМВ МЗС було запущено вперше у 2021-2022 навчальному році. Освітня програма призначена для бакалаврів, молодих фахівців держустанов та неурядових організацій, що спеціалізуються в галузі міжнародних відносин та прагнуть здобути поглиблену юридичну освіту.

Важливою складовою магістерської програми є науково-дослідна діяльність. У її рамках увага магістрантів акцентувалася на актуальних проблемах міжнародного права, універсальній системі захисту прав людини, міжнародно-правовому регулюванні у сфері екології, охорони здоров’я, освіти, міжнародно-правових засобах вирішення міжнародних спорів, співвідношенні міжнародних правових норм та внутрішнього законодавства у галузі адміністративного, цивільного, економічного, сімейного права та ін.

У період навчання магістранти також отримали можливість брати участь у роботі тематичних міжнародних та національних науково-практичних конференцій.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/48846/pervyi-vypusk-magistrov-sostoyalsya-v-imo-mid-turkmenistana

  1. Французький інститут у Туркменістані відкриває набір на інтенсив-курс французької мови

Французький інститут оголосив набір учнів на інтенсивні курси вивчення французької мови.

Французький інститут у Туркменістані є установою Міністерства Європи та закордонних справ Франції, яка має міждисциплінарне покликання та веде діяльність з поширення французької мови та співробітництва у культурній та мовній сферах. Його основними завданнями є викладання французької мови, інформування громадськості про сучасну Францію та організація заходів, які представляють французьку культуру у всіх її формах місцевому населенню.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/48719/francuzskii-institut-v-turkmenistane-otkryvaet-nabor-na-intensivkurs-francuzskogo-yazyka

  1. Медичний вуз Туркменістану випустив близько 600 фахівців

У Державному медичному університеті Туркменістану імені Мирата Гаррієва відбулася урочиста церемонія, присвячена вшануванню майже 600 випускників. Серед них чимало тих, хто завершив навчання з відзнакою.

Майбутні медики чудово продемонстрували свої знання в таких дисциплінах, як фізіологія людини, фармакологія, фармацевтична хімія, стандартизація лікарських засобів, загальна мікробіологія, санітарія та гігієна харчування, основи імунології, основи психології, біологія, будова клітини, хірургія, та інші.

Випускники цьогорічного навчального року були удостоєні двох перших місць конкурсу молодих вчених, який є щорічною спільною ініціативою Академії наук Туркменістану та Центральної ради Молодіжної організації імені Махтумкулі.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/48929/medicinskii-vuz-turkmenistana-vypustil-okolo-600-specialistov

РЕСПУБЛІКА ГРУЗІЯ

  1. Грузія надає стипендії для навчання на 2022/23 рік

Уряд Грузії надає 5 стипендій для навчання за освітнім рівнем бакалавр або магістр у грузинських установах вищої освіти.

Для отримувачів освіти передбачено рік підготовчих курсів з вивчення грузинської мови у Тбіліському державному університеті, тому що мовою навчання є грузинська.

Для участі у програмі необхідно надати роздруковану та завірену підписом аплікаційну форму встановленого зразка, автобіографію (з датою та підписом), мотиваційний лист, копію перекладеного та нотаріально завіреного документа про отриманий попередній освітній (освітньо-науковий) ступінь та додатки до нього.

МОН прийматиме заявки (заповнена анкета та документи) в електронному та паперовому форматах. Неповний пакет документів не приймається до розгляду.

Остаточне рішення про надання стипендії ухвалюватиме Міністерство освіти і науки Грузії.

Джерело інформації: https://ru.osvita.ua/abroad/86605/

  1. Азербайджан має намір запустити освітній проект STEAM у Грузії

Міністерство освіти Азербайджану має намір запустити в Грузії проект STEAM (Science, Technology, Engineering, Art & Math). Про це заявив посол Азербайджану в Грузії Фаїг Гулієв.

За його словами, це питання обговорювалося у рамках офіційного візиту міністра освіти Еміна Амруллаєва до Грузії у лютому цього року.

Метод навчання STEAM заснований на ідеї спільного та інтегрованого навчання студентів з п’яти напрямків: наука (Science), технологія (Technology), інженерія (Engineering), мистецтво (Art) та математика (Math).

Джерело інформації: https://moscow-baku.ru/news/society/azerbaydzhan_nameren_zapustit_obrazovatelnyy_proekt_steam_v_gruzii_/