Гарвард співпрацює з Amazon Web Services у просуванні квантового Інтернету

Гарвардський університет та Amazon Web Services (AWS) заключили  стратегічний альянс для просування фундаментальних досліджень та інновацій у квантових мережах.

Ці зусилля повинні забезпечити фінансування досліджень, які проходитимуть під керівництвом викладачів, і сприятимуть залученню студентів, навчанню та розвитку робочої сили в цій галузі. Ініціатива спрямована на швидкий прогрес Гарвардської квантової ініціативи (HQI) у досягненні конкретних цілей у галузі дослідження квантових мереж

Завдяки трирічному альянсу, створеному за підтримки Управління технологічного розвитку Гарварду, AWS забезпечить підтримку науково-дослідницьких проектів HQI з розробки фундаментальних методів і технологій для того, що згодом стане квантовим Інтернетом.

Підтримка з боку AWS допоможе Гарварду навчати та підтримувати аспірантів і докторантів, насамперед з різних малопредставлених верств населення. Працюючи разом, наукові та промислові кола можуть прискорити технологічний прогрес. Квантова мережа — це новий простір, який допоможе дати відповідь на нові виклики, які набувають все більшого значення для нашого світу, такі як безпечний зв’язок і потужні кластери квантових обчислень. Спільна ініціатива AWS і Гарварду дозволить залучити найкращих дослідників для вивчення квантових мереж сьогодні та створить основу для розвитку квантової робочої сили майбутнього.

Частина коштів буде спрямована на модернізацію Центра нанорозмірних систем у Гарварді, критично важливого об’єкта для виробництва нанопродукції, визначення характеристик окремих матеріалів, м’якої літографії та візуалізації.

У минулому році Гарвард оголосив про програму доктора філософії з квантової науки та інженерії, а також завершує реалізацію планів з комплексної реконструкції та перетворення існуючої будівлі кампусу у новий будинок для HQI та «квантовий центр», яке стало можливим завдяки окремим випускникам.

Цей альянс між Гарвардом і Amazon Web Services має важливе значення і для науки. Він дозволяє безперешкодно поєднувати основи різноманітних сфер, більш типових для академічного середовища і робиться це спільно з тими, хто розуміє що означає перенесення науки, техніки та технологій у комерційний сектор, а отже на користь суспільства.

Джерело інформації