Грудень 2022 р. – Азія

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Азії
Грудень 2022 р.

За матеріалами: University World News, The PIE News, VietnamNet, Vietnam+, VNExpress, Telegraph India, ZAVIA, The Straits Times, APP 

  1. Південно-Східна Азія самостійно керуватиме процесом гармонізації ВО

University World News

Вища освіта в Південно-Східній Азії вступила в нову фазу на своєму довгому шляху до регіональної гармонізації та побудови спільного простору вищої освіти, оскільки регіональні органи готуються взяти на себе керівництво проектом з 2023 року.

До цього часу процес гармонізації підтримувався Європейським Союзом через спеціальну програму на 15 млн євро, відому як «Підтримка ЄС вищої освіти в регіоні АСЕАН» (EU-SHARE). До Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) входять Бруней, Камбоджа, Індонезія, Лаос, Малайзія, М’янма, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В’єтнам.

Програма EU-SHARE розпочалася в 2015 році та виступала технічним радником для груп у регіоні, щоб допомогти розбудувати потенціал, зміцнити регіональне співробітництво та покращити інтернаціоналізацію, спираючись на свій значний досвід у створенні та підтримці простору вищої освіти за Болонським процесом.

Але оскільки програма EU-SHARE завершується наприкінці цього року, міністерства освіти Південно-Східної Азії та сектор вищої освіти в регіоні самостійно керуватимуть амбітним процесом під керівництвом регіональних міжурядових організацій – Секретаріату АСЕАН у Джакарті, та Регіональний центр організації міністрів освіти Південно-Східної Азії, що спеціалізується на вищій освіті та розвитку (SEAMEO RIHED) у Бангкоку.

Делегати визнають, що після семи років програми EU-SHARE спостерігається більше згуртованості між основними організаціями вищої освіти в регіоні та більший консенсус щодо подальших дій порівняно з тим, що було навіть кілька років тому.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221209131223918

  1. ЄС посилить підтримку вищої освіти та досліджень в країнах АСЕАН

University World News

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час саміту ЄС-АСЕАН у Брюсселі 14 грудня оголосила про пакет у розмірі 10 мільярдів євро (10,7 мільярда доларів США) для АСЕАН до 2027 року в рамках ініціативи ЄС Global Gateway. Європейська комісія заявила, що пакет буде зосереджений на зеленому переході та «сталому зв’язку» в Південно-Східній Азії.

До Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) входять Бруней, Камбоджа, Індонезія, Лаос, Малайзія, М’янма, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В’єтнам.

За словами офіційних осіб Європейської комісії, нове фінансування за схемою також дозволить ЄС розвинути свою успішну програму ЄС «Підтримка вищої освіти в регіоні АСЕАН» (SHARE) на суму 15 мільйонів євро (16 мільйонів доларів США). Програма EU-SHARE почалася в 2015 році, але закінчується в кінці 2022 року.

Глобальний шлюз ЄС, запущений у 2021 році та підтриманий 300 мільярдами євро до 2027 року для всіх регіонів світу, часто розглядається урядами Південно-Східної Азії як відповідь ЄС на китайську ініціативу «Один пояс, один шлях», але ЄС наголошує, що вона передбачає як та «м’яка» інфраструктура, включаючи співпрацю у сфері вищої освіти та досліджень серед п’яти основних напрямків, зокрема для зміцнення студентської та академічної мобільності та університетських мереж ЄС-АСЕАН.

Іншими сферами уваги є цифровізація та цифрове підключення, клімат і енергетика, транспорт і здоров’я.

Нове фінансування для АСЕАН «збільшує стійкі інвестиції в цифрові, транспортні, енергетичні та кліматичні сектори, а також у системи охорони здоров’я, освіти та досліджень. Це допоможе впоратися з найгострішими глобальними викликами, від боротьби зі зміною клімату до вдосконалення систем охорони здоров’я та підвищення стійкості економіки», – йдеться в заяві Європейської комісії.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221215083705844

  1. Подолання розриву між дослідженнями та політикою щодо ЦСР

University World News

Міжурядові організації вищої освіти в Південно-Східній Азії працюють над створенням платформи для об’єднання університетських дослідників і політиків у рамках створення спільного простору вищої освіти в регіоні, який також допоможе країнам досягти Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР).

Ініціатива, очолювана Регіональним центром вищої освіти та розвитку Організації міністрів освіти Південно-Східної Азії (SEAMEO RIHED), спрямована на подолання розриву між фактичним станом та політикою, який став особливо очевидним під час пандемії COVID-19.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221209131223918 

  1. Університети Південної Азії пропонують студентам нові можливості

The PIE News

Університети Сінгапуру, Малайзії та Індонезії звертаються до програм з викладанням англійською мовою, намагаючись покращити навички працевлаштування місцевих студентів.

Згідно з новим звітом Studyportals і Британської Ради, 25 ЗВО у трьох країнах пропонують 1188 програм з викладанням англійською мовою.

Studyportals заявив, що зростання кількості програм з викладанням англійською має «значний вплив на міжнародну мобільність студентів».

https://thepienews.com/news/english-taught-programs-in-se-asia-offering-students-new-opportunities/

  1. Більшість арабських університетів покращили рейтингові показники

University World News

Більшість університетів арабського регіону покращили свій загальний бал за показниками ефективності в рейтингу арабських університетів, зокрема університети з Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) домінують у топ-10, а Єгипет має найбільшу кількість рейтингових університетів.

Другий рейтинг арабських університетів Times Higher Education (THE), опублікований 29 листопада, охопив 169 університетів з 15 арабських країн із 22 держав-членів Ліги арабських держав.

Другий рік поспіль рейтинг очолює Університет короля Абдуллазіза в Саудівській Аравії, за ним йдуть Університет науки і технологій короля Абдалли та Університет Катару.

10 найкращих університетів знаходяться лише в чотирьох країнах, а саме в Саудівській Аравії (5), ОАЕ (3), Катарі (1) та Єгипті (1).

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=2022120113152534

В’ЄТНАМ

  1. Міністерство посилить контроль за програмами спільного навчання

VietnamNet

Очікується, що Міністерство освіти та навчання В’єтнаму наступного року опублікує циркуляр про управління спільними навчальними програмами з іноземними партнерами.

У В’єтнамі Близько 25 000 студентів навчаються за приблизно 300 спільними програмами з іноземними школами. Понад 60% спільних навчальних програм припадає на економічні та управлінські спеціальності, 25% – на науку та технології, 10% – на інші спеціальності. Більшість із них – це курси університетського рівня, а деякі –магістратура та докторантура.

Нгуєн Май Хоа, заступник голови Комітету Національної асамблеї з питань культури та освіти, відмітив велику кількість ЗВО, які порушують правила спільного навчання. Багато студентів скаржаться, що платять великі гроші, але отримують сертифікати, а не дипломи, які не прийняті на ринку праці.

https://vietnamnet.vn/en/ministry-to-tighten-control-of-joint-training-programs-with-foreign-partners-2085687.html

  1. У Хошиміні стартував Міжнародний форум зі сталого розвитку для університетів

Vietnam+

Міжнародний форум зі сталого розвитку (IFS) – ініціатива Університету економіки Хошимін (UEH), який шукає рішення для сталого розвитку для університетів, офіційно розпочав роботу в Хошиміні 8 грудня.

Форум має три основні цілі, включаючи програми підтримки, дослідження та розробки (НДДКР) і обмін знаннями.

Відповідно, будуть організовуватись робочі наради, семінари, конференції, дискусії, обміни та короткі курси для сталої освіти, функціонування та управління для університетів, які розглядають впровадження підходу, орієнтованого на людей.

Буде звернута увага на розробку стійких керівних принципів, індикаторів і ключових показників ефективності, щоб допомогти університетам країн, що розвиваються, досягти сталого розвитку, а також проводити дослідження та розробки, які об’єднують напрямки вирішення соціальних проблем.

До 2025 року форум має на меті побудувати сталу мережу університетів, запровадити програми підтримки, навчити слухачів, підтримати університети, щоб вони стали більш стійкими, і розробити стійкі показники для університетів.

Заснований у 1976 році, UEH є одним із ключових національних університетів В’єтнаму.

Це перший університет в країні, який запровадив комплексний механізм автономії, розумну бібліотеку та розумні кампуси з екологічною моделлю. Близько 98% його випускників протягом одного року отримують хорошу роботу.

У контексті сталого розвитку, який стає керівним принципом глобальних організацій і підприємств, UEH прагне стати стійким і багатопрофільним університетом до 2030 року.

https://en.vietnamplus.vn/intl-forum-on-sustainable-development-for-universities-launched-in-hcm-city/245281.vnp

  1. В’єтнам сподівається на тіснішу співпрацю зі США в галузі науки і технологій

Vietnam+

Поряд із розвитком науки і технологій, у наступному десятилітті В’єтнам зосередиться на просуванні інновацій, циклічному розвитку та комерціалізації результатів досліджень, і сподівається на підтримку та співпрацю США в процесі спільного зростання, заявив заступник міністра науки та технологій Буї Тхе Дуй.

Зі свого боку, посол США у В’єтнамі Марк Е. Кнаппер сказав, що розширення співпраці між двома країнами в галузі науки і технологій допоможе сприяти процвітанню і прогресу обох сторін.

https://en.vietnamplus.vn/vietnam-hopes-for-stronger-cooperation-with-us-in-sciencetechnology-official/245258.vnp

  1. Уряд зобов’язує створити клуби іноземних мов в університетах

VNExpress

Уряд В’єтнаму зобов’язав усі середні школи, коледжі та університети В’єтнаму до 2030 року мати принаймні один клуб іноземної мови та глобальної інтеграції.

Рішення спрямоване на те, щоб до 2030 року щонайменше 10 мільйонів людей у віці від шести до 30 років вивчали іноземні мови та навички глобальної інтеграції.

Для досягнення цієї мети влада та школи повинні підтримувати принаймні один гурток іноземних мов, особливо англійської. У програмі також можна відкрити безкоштовні курси іноземних мов для молоді в цьому районі.

https://e.vnexpress.net/news/news/mandatory-foreign-language-clubs-for-high-schools-universities-by-2030-4541175.html

 

ІНДІЯ

  1. Студенти відіграють ключову роль в зусиллях університетів щодо досягнення ЦСР

University World News

В Національній освітній політиці Індії до 2020 року зазначено, що глобальна програма розвитку освіти, відображена в Цілі сталого розвитку 4 (ЦСР 4) Порядку денного сталого розвитку до 2030 року, прийнятого Індією в 2015 році, спрямована на «забезпечення інклюзивної та справедливої якісної освіти та сприяння можливостям навчання протягом усього життя». для всіх» до 2030 року.

Така висока мета вимагатиме переналаштування всієї системи освіти для підтримки та сприяння навчанню, щоб можна було досягти всіх найважливіших завдань і цілей Порядку денного сталого розвитку до 2030 року.

Заклади вищої освіти (ЗВО) можуть відігравати ключову роль з таких причин:

  • ЗВО є зосередженням знань і навичок, які можуть безпосередньо сприяти досягненню ЦСР.
  • ЗВО несуть відповідальність за виховання соціальної відповідальності серед студентів та залучення їх до участі в громаді.
  • Студенти ЗВО стануть завтрашніми бенефіціарами досягнення ЦСР. Розуміючи місцеві проблеми через чітко сформульовані ЦСР, студенти можуть розвинути почуття соціальної відповідальності за розвиток громади свого району.
  • Студенти відіграють роль у використанні своєї креативності, технологій і взаємозв’язків, щоб вивести інноваційні ідеї на передній план для досягнення ЦСР на мікрорівні.
  • Перш за все, більше однієї третини цілей ЦСР прямо чи неявно стосуються молоді, зосереджуючись на розширенні можливостей, участі та добробуті.

Індія взяла на себе рішучу відданість досягненню ЦСР. Отже, усі її ЗВО відіграють певну роль у їх досягненні.

Проте все ще існує потреба в політичному поштовху з боку уряду, щоб ЗВО могли впроваджувати нові стратегії для досягнення ЦСР у селах УБА. Крім того, необхідно також вжити заходів для того, щоб у навчальних програмах курсів було більш чітко вказано про важливу участь студентів у досягненні ЦСР.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221129135546937

  1. Елітні приватні університети змінюють сектор вищої освіти

University World News

Протягом останнього десятиліття вища освіта Індії зазнала величезних змін. Більшість цих змін суттєво вплинули на швидке зростання кількості приватних університетів у країні – з приблизно 190 у 2012 році до 421 у 2022 році.

Частка приватних університетів в індійському університетському секторі становить близько 40%, у яких навчається понад два мільйони студентів. Трохи більше десяти років тому більшість приватних університетів представляли орієнтовану на роботодавця частину системи вищої освіти, яка в основному пропонувала програми, орієнтовані на внутрішні та міжнародні потреби ринку праці.

Одним із найяскравіших аспектів поточних змін у секторі приватних університетів є інституційна диференціація. Ще десять років тому в цьому секторі домінували «традиційні» приватні університети, які були більш професійно орієнтовані, наголошуючи на навчанні, а не на дослідженнях. Більшу частину своєї роботи вони в основному покладалися на плату за навчання студентів. Однак поява нових гравців в останнє десятиліття змінила визначальні характеристики сектора. У результаті індійський сектор вищої освіти стає складнішим і конкурентоспроможнішим.

Спостерігаються ознаки розшарування приватних університетів на «традиційні приватні» та «елітні приватні» університети. Незважаючи на те, що традиційні приватні університети, останніми роками багато великих корпорацій почали розглядати сектор вищої освіти як привабливу сферу для інвестицій і підтримали створення багатьох нових університетів.

Усі «елітні» приватні університети знаходяться на ранніх стадіях свого життєвого циклу. Тому надання детального пояснення впливу поточних змін є складним. Однак є деякі спільні тенденції. Усі елітні університети стурбовані своїм місцем на національному ринку. Це відображається в їхній одержимості глобальними та національними рейтингами, іноземними викладачами та студентами та міжнародними партнерствами.

Проте цим університетам досі не вистачає значних результатів щодо наукової продуктивності та досягнень їхніх випускників. Для них, щоб завоювати довіру громадськості, знадобиться кілька випускних циклів.

Не дивно, що деякі з цих установ приймають різні стратегії, щоб виділитися, щоб завоювати довіру серед зацікавлених сторін, включаючи центральні уряди та уряди штатів, промисловість, широку громадськість, студентів, викладачів тощо.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221129094334661

  1. Індія та Німеччина співпрацюють для заохочення професійної освіти, підвищення кваліфікації тощо

Telegraph India

Щоб виявити прогалини в навичках і організувати курси підвищення кваліфікації та налагодити курси для індійських робітників, уряди Індії та Німеччини вирішили провести проект картування навичок. Рішення про сприяння професійній освіті та навчанню було прийнято під час 12-го засідання індійсько-німецької спільної робочої групи в Нью-Делі.

Відповідно до німецьких стандартів під час обговорень на зустрічі була зроблена спроба інституціоналізації стандартного методу ПТО для задоволення вимог до навичок у ключових галузях промисловості.

Країни-партнери обговорили розробку основи для об’єднання роботодавців і розуміння того, як кваліфіковані сертифіковані працівники можуть сприяти економічному розвитку. Взаємна акредитація провайдерів навчання в обох країнах також здійснюватиметься через G2G, G2B та B2B зв’язки з відповідними установами, які мають міжнародні стандарти для навчання, оцінювання та сертифікації.

Маючи одну з найбільш стабільних стратегій розвитку навичок, Індія пропонує віртуальні та фізичні програми обміну в академічних і професійних сферах, які зосереджені на навчанні учнівства. Студенти зможуть заробляти під час роботи над проектами в обох країнах.

https://www.telegraphindia.com/edugraph/news/india-germany-collaborate-to-encourage-vocational-education-upskilling-more/cid/1902657

КИТАЙ

  1. Культура «публікуй або знищи» продовжує спотворювати дослідження

University World News

Нещодавно опублікована стаття під назвою «Нічого, крім публікації», надає докази про  масштаби надмірного акценту на публікації робіт під час докторантури в Китаї та його згубний вплив на все інше навчання та діяльність.

Дослідження базується на аналізі 90 інтерв’ю з докторантами материкового Китаю в науково-орієнтованих університетах Китаю, а також зі студентами Гонконгу та Макао.

Майже всі опитані вважали, що університети, які прагнуть заповнити академічні посади, враховують лише публікації та освіту претендентів. Незважаючи на те, що контакти мали значення, понад 80% респондентів вважали, що їхній профіль публікації був єдиним, що вони могли змінити для створення свого резюме під час навчання в докторантурі.

Університети материкового Китаю зазвичай оцінюють ефективність досліджень на основі формул, які надають журнальним статтям набагато більшої ваги, ніж іншим формам наукової продукції. Вони засновують ефективність на таких індексах, як SCI (Science Citation Index), SSCI (Social Sciences Citation Index) і CSSCI (Chinese Social Sciences Citation Index), незважаючи на останні спроби уряду зменшити використання цих індексів для академічних просувань і пропозицій роботи.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221027134017309

  1. Незадоволення студентів карантинами підживлює спорадичні протести

University World News

В кількох університетських містечках Китаю спалахнули нові протести, незважаючи на спроби університетських адміністрацій придушити студентські заворушення після протестів проти «нульового COVID», які відбулися в понад 100 університетських містечках і в багатьох великих містах Китаю в кінці листопада.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20221209070807431

  1. Правила Китаю щодо COVID та безробіття спонукають до післядипломної освіти за кордоном

The PIE News

Експерти прогнозують, що суворі правила Китаю щодо COVID-19 та економічний спад, ймовірно, сприятимуть довгостроковому інтересу до навчання за кордоном, оскільки група китайських студентів за кордоном проводить заходи на підтримку антикарантинних демонстрацій.

Студенти в Китаї були в авангарді хвилі протестів проти урядової політики Covid-19, яка спалахнула в університетах країни та великих містах у листопаді. Зараз у відповідь на заворушення Комуністична партія Китаю послабила деякі обмеження.

Під час піку протестів у китайській пошуковій системі Baidu стався «значний сплеск» пошукових запитів, пов’язаних із навчанням за кордоном.

https://thepienews.com/news/chinas-covid-unemployment-postgrad-study-abroad/

  1. Китай і Єгипет обговорюють нові угоди про співпрацю

ZAVIA

Міністр міжнародного співробітництва Єгипту Ранія Аль-Машат зустрілася з послом Китаю в Каїрі Ляо Ліцяном щоб обговорити зміцнення співпраці та розвиток поточних проектів між двома країнами напередодні арабо-китайського саміту, який відбудеться в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді.

Під час зустрічі Аль-Машат підкреслила глибину єгипетсько-китайських відносин і їхню спільну стратегію, зазначивши, що протягом останніх років вони стали свідками сильного поштовху на основі спільних пріоритетів розвитку та прагнення єгипетської сторони скористатися досвідом Китаю.

Міністр також зазначила, що арабо-китайський саміт стане сильним поштовхом і продовженням розвитку відносин між арабським світом і Китаєм, щоб відкрити більше перспектив для співпраці та обміну технологічним досвідом.

Варто зазначити, що загальний портфель співпраці з Китаєм становить близько $1,2 млрд для реалізації багатьох проектів у різних галузях розвитку, включаючи електроенергетику, охорону здоров’я, освіту, професійне навчання та інші, включаючи $335 млн грантів на розвиток.

https://www.zawya.com/en/economy/north-africa/china-egypt-discuss-new-cooperation-agreements-in-transportation-vocational-training-scientific-research-k3j1dguv

СІНГАПУР

  1. Університети повинні реагувати на такі тенденції, як попит на навчання протягом усього життя

The Straits Times

Замість того, щоб бути одноразовим стартовим майданчиком, навчальні заклади можуть стати більше схожими на піт-стопи, куди працівники можуть періодично повертатися, щоб заправитися протягом усього свого трудового життя, заявив у середу віце-прем’єр-міністр Хенг Сві Кіт.

Наголошуючи на необхідності розвитку сектору вищої освіти, він додав, що університети повинні реагувати на такі тенденції розвитку, як безперервна освіта та цифровізація.

За його словами, один великий зсув полягає в навчанні протягом усього життя та підготовці працівників до зривів у їхній кар’єрі, оскільки нові технології, такі як автоматизація, швидко змінюють майбутнє праці.

https://www.straitstimes.com/singapore/parenting-education/universities-must-respond-to-trends-like-demand-for-lifelong-learning-heng-swee-keat

ПАКИСТАН

  1. Учасники 3-ї конференції ректорів закликають уряд не вносити зміни до закону про Комісію з вищої освіти

APP

Під час 3-ї конференції ректорів учасники розглянули законопроект, що передбачає внесення змін до Указу Комісії з вищої освіти 2002 року, і вирішили, що запропоновані поправки завдають шкоди просуванню вищої освіти та досліджень і розвитку в країні.

Автори Указу HEC 2002 року передбачили цю установу як активну організацію, що може працювати над створенням бази знань для національної економіки.

Вони сказали, що роки становлення та два десятиліття від її заснування відзначилися величезним зростанням у секторі вищої освіти, де широкі консультації та підхід участі відіграли ключову роль. «Нинішні поправки не тільки обмежують автономну роль установи, але й заперечують основні принципи федерації».

Конференція ректорів зазначила, що в поправках є багато недоліків, які можуть завдати шкоди державотворенню, тому вона ухвалила одноголосну резолюцію:

«Цей Форум визнає саму суть створення Комісії з вищої освіти у 2002 році та вимагає збереження її первісного духу, мети та цілей та прийняття жодного закону без консультацій із зацікавленими сторонами, до яких належать уряди провінцій, ВНЗ державного та приватного секторів, HEC і його співробітників. Крім того, цей форум вимагає, щоб цей законопроект був зупинений для розгляду в інтересах країни».

https://www.app.com.pk/national/participants-of-3rd-rector-conference-appeal-govt-to-not-amend-hec-law/