Листопад-грудень 2022 р. – СНД

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Листопад-грудень 2023 р.

РЕСПУБЛІКА КАЗАХСТАН

  1. Казахстанські виші увійшли до топ-100 найкращих університетів Азії

Два казахстанські університети увійшли до топ-100 найкращих університетів Азії.

Зокрема, Казахський національний університет імені аль-Фарабі посів у рейтингу 44-те місце, Євразійський національний університет імені Л.Н. Гумільова розташувався на 96-му місці.

У трійці найкращих університетів Центральної Азії – тільки виші Казахстану  посідають найвищі позиції за індикаторами, пов’язаними з міжнародним визнанням. КазНУ імені аль-Фарабі має найвищі показники академічної репутації та репутації серед роботодавців у Центрально-Азіатському регіоні, за ним ідуть ЄНУ імені Л.Н. Гумільова та Satbayev University.

“Ці результати демонструють зростання міжнародного визнання казахстанської вищої освіти. Просування у світових рейтингах – наочне підтвердження поліпшення якості казахстанської освіти і високого статусу університетів. Це свідчить про високу конкурентоспроможність наших вишів на міжнародній арені”, – підкреслив міністр науки і вищої освіти Казахстану.

Джерело інформації
https://life09.kz/ru/news/novosti/kazakhstanskie-vuzy-voshli-v-top-100-luchshikh-universitetov-azii

  1. Розширюються партнерські відносини з азербайджанськими вишами – КазНУ

Голова Правління-Ректор Казахського національного університету імені аль-Фарабі Жансеїт Туймебаєв зустрівся з проректором з міжнародних відносин і програм Азербайджанського державного економічного університету Неманом Мурадли. Сторони обговорили питання подальшого двостороннього співробітництва.

Жансеіт Туймебаєв привітавши гостей з Азербайджану, зупинився на історії та досягненнях навчального закладу. Також поділився досвідом університету щодо співпраці із зарубіжними вищими навчальними закладами.

“Казахський національний університет імені аль-Фарабі перебуває на 150 місці в рейтингу QS. На сьогоднішній день підписано понад 500 міжнародних договорів про співпрацю з ведучими вищими навчальними закладами та інститутами. У рамках цих угод реалізуються різноманітні освітні програми та науково-інноваційні проєкти. Серед них  і вищі навчальні заклади Азербайджану.

Джерело інформації
https://dknews.kz/ru/dk-life/259213-rasshiryatsya-partnerskie-otnosheniya-s

  1. Ректор КазНУ взяв участь у VII форумі вишів Республіки Казахстан і Франції

Голова Правління-Ректор КазНУ імені аль-Фарабі взяв участь у роботі VII Форумі вишів РК і Франції в Парижі. У рамках заходу пройшла виставка казахстанських і французьких університетів.

У роботі форуму взяли участь представники понад 150 університетів і наукових інститутів Франції та Республіки Казахстан. Під час форуму відбулася церемонія підписання угод між університетами двох країн. Зокрема, КазНУ імені аль-Фарабі уклав меморандуми про взаєморозуміння з Інститутом політичних досліджень м. Париж та Університетом Лотарингії. Також Голова Правління – ректор КазНУ імені аль-Фарабі підписав міжінституціональну угоду про обмін студентами та ППС у рамках програми “Еразмус+” з Університетом Реймса Шампань-Арденни. 

Джерело інформаці:
https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/31949/

  1. Студенти КазНУ стали переможцями конкурсу “Кращий студент РК”

Студенти Казахського національного університету ім. Аль-Фарабі стали переможцями республіканського конкурсу талановитих студентів “Кращий студент Республіки Казахстан”.

Від КазНУ взяли участь та посіли перші призові місця студенти 2-го курсу юридичного факультету Марлан Мухаметжан і 1-го курсу Арнур Апсейтов, і студентка 4 курсу фізико-технічного факультету Абіш Гулім Уміржановна.

Організаторами конкурсу виступили: національний інноваційний науково-дослідний центр “Bilim-orkenieti” та Академія найкращих студентів..

Джерело інформації:
https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/31949/

РЕСПУБЛІКА ТУРКМЕНІСТАН

  1. Інститут міжнародних відносин МЗС Туркменістану провів “Брейн ринг” англійською мовою

Днями Інститут міжнародних відносин МЗС Туркменістану організував міжвузівський турнір “Брейн ринг” англійською мовою.

Команда студентів з Туркменському державного університету імені Махтумкулі стала чемпіоном і володарем Гран-прі.

У Туркменському державному університеті імені Махтумкулі створено спеціальну базу даних з управління електронними текстами і записами відео уроків, ведеться робота з впровадження в навчальний процес сучасних технологій, найостанніших світових досягнень у сфері інновацій в освіті.

Педагоги відповідних кафедр займаються вивченням новітніх практик і методів викладання, які практикуються в Оксфордському і Кембриджському університетах, Мінському державному лінгвістичному університеті, Інституті імені Людвіга Максімільяна (Німеччина), а також у низці престижних вишів Франції та Китаю.

Джерело інформації:
https://turkmenportal.com/blog/53880/imo-mid-turkmenistana-provel-brein-ring-na-angliiskom-yazyke

  1. В Ашгабаті відбувся національний тур центральноазіатського конкурсу Spelling bee

У Державній бібліотеці Державного культурного центру Туркменістану проведено національний тур центральноазіатського конкурсу Spelling beeю

Учасниками конкурсу стали студенти більшості вишів Туркменістану.

Конкурс був організований спільно Посольством США в Ашхабаді, МЗС, а також міністерствами освіти і культури Туркменії.

Уперше Spelling bee було проведено 1925 року у Вашингтоні, далі він набув поширення у Великій Британії, Австралії, Новій Зеландії, Канаді, Мексиці, Індонезії, Пакистані та інших країнах світу. На сьогодні він став одним із популярних мовних конкурсів.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/53875/v-ashhabade-sostoyalsya-nacionalnyi-tur-centralnoaziatskogo-konkursa-spelling-bee

  1. У Туркменістані будуть організовані іспити з французької мови DELF/DALF

Французький інститут у Туркменістані оголосив про проведення зимової сесії з французької мови іспитів DELF/DALF 2022.

Французький інститут у Туркменістані – установа Міністерства Європи та закордонних справ Франції. Інститут має міждисциплінарне покликання і веде діяльність з поширення французької мови та співпраці в культурній та лінгвістичній сферах.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/54051/v-turkmenistane-budut-organizovany-ekzameny-po-francuzskomu-yazyku-delfdalf

  1. У Туркменістані відбудуться міжнародні олімпіади з екології та біології

У Туркменістані в найближчому місяці відбудуться міжнародні предметні олімпіади з екології та біології. Про це доповів на засіданні Кабінету Міністрів віце-прем’єр, який курирує сферу освіти..

Олімпіади проводяться з метою реалізації завдань, визначених у “Концепції розвитку цифрової освітньої системи в Туркменістані” і “Концепції вдосконалення в Туркменістані викладання предметів з природничих і точних наук”.

Поряд з туркменськими студентами в них очікується участь студентів з вищих навчальних закладів Федеративної Республіки Німеччина, Китайської Народної Республіки, Румунії, Угорщини, Японії, Азербайджану, Узбекистану, Казахстану та багатьох інших держав.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/54382/v-turkmenistane-sostoyatsya-mezhdunarodnye-olimpiady-po-ekologii-i-biologii

  1. Киргизстан запропонував відкрити філії європейських вишів у країнах Центральної Азії

Заступник міністра закордонних справ Киргизстану очолив делегацію своєї країни на міністерській зустрічі в Самарканді, яка відбулася у форматі Європейський Союз – Центральна Азія.

Під час форуму заступник міністра закордонних справ Киргизстану запропонував відкрити філії європейських вишів у Киргизстані та країнах Центральної  Азії, а також реалізувати пілотні науково-дослідні проєкти.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/54413/kyrgyzstan-predlozhil-otkryt-filialy-evropeiskih-vuzov-v-stranah-centralnoi-azii

  1. Туркменістан приєднався до Конвенції про визнання кваліфікацій вищої освіти в Європі

У Туркменістані вийшов Закон “Про приєднання до Конвенції про визнання кваліфікацій, що відносяться до вищої освіти в Європейському регіоні”, який було затверджено на восьмій сесії палати Халк Маслахати  в  листопаді.

“Конвенція про визнання кваліфікацій, що відносяться до вищої освіти в Європейському регіоні”, ухвалена 11 квітня 1997 року в Лісабоні і є міжнародною конвенцією Ради Європи, розробленою спільно з ЮНЕСКО.

Конвенція являє собою основну юридичну угоду про оцінку облікових даних у Європі.

Конвенція передбачає, що ступені та періоди навчання мають визнаватися, якщо тільки установа, якій доручено визнання, не зможе довести суттєві відмінності. Студентам і випускникам гарантуються справедливі процедури відповідно до конвенції.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/54765/turkmenistan-prisoedinilsya-k-konvencii-o-priznanii-kvalifikacii-vysshego-obrazovaniya-v-evrope

  1. День утворення КНР урочисто відзначили в лінгвістичному виші Туркменістану

У будівлі Туркменського національного інституту світових мов імені Довлетмаммета Азаді в Ашхабаді урочисто відзначено День утворення Китайської Народної Республіки, .

Ініціатива проведення цього заходу належить групі викладачів кафедри далекосхідних мов.

День утворення Китайської Народної Республіки – головне державне свято Китаю, яке відзначається щороку 1 жовтня. Утворення КНР було проголошено 1 жовтня 1949 року першим Головою ЦК КП Китаю Мао Цзедуном.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/52598/den-obrazovaniya-knr-torzhestvenno-otmetili-v-lingvisticheskom-vuze-turkmenistana

  1. В дар туркменському вишу передано 53 книги про Японію

В Ашгабаті в Міжнародному університеті гуманітарних наук і розвитку відбулася урочиста церемонія передачі в дар вишу книг про Японію.

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Туркменістані Ямамото Хіроюкі вручив ректору університету Есену Айдогдиєву 53 книги.

Книги подаровані туркменському вишу в рамках проєкту Read Japan Project, який реалізується Фондом Ніппон (Nippon Foundation) з 2008 року.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/54003/v-dar-turkmenskomu-vuzu-peredano-53-knigi-o-yaponii

 

РЕСПУБЛІКА АЗЕРБАЙДЖАН

  1. III міжнародний форум “Нові виклики в освіті”

У Баку відбудеться III Міжнародний форум “Нові виклики в освіті”. Форум, організований платформою практики та комунікації працівників сфери освіти T-Network спільно з Міністерством науки і освіти, Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Фондом розвитку освіти та Інститутом освіти, відбудеться в гібридному форматі.

Основна мета форуму – обговорити нові виклики в освіті, домогтися подальшого підвищення якості шляхом розгляду освітніх вимог нової епохи.

Міжнародний форум пройде під девізом “Більш освічене майбутнє” і охопить такі теми, як процес навчання і глобальні компетенції в цифровому світі.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19160-1

  1. Міністр науки і освіти Азербайджану зустрівся з послом Угорщини

Відбулася зустріч Міністра науки і освіти Азербайджану Емін Амруллаєва з новопризначеним надзвичайним і повноважним послом Угорщини в Азербайджані Тамашем Йозефом Торманом.

Міністр висловив послу подяку за освітню стипендію, виділену урядом Угорщини громадянам Азербайджану в рамках “Stipendium Hungaricum”, і висловив задоволення нинішнім станом співпраці між вищими навчальними закладами двох країн.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи подальшої співпраці.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19179-1

  1. Зустріч із представниками компанії “Cisco”

Заступник міністра науки і освіти Мухтар Мамедов зустрівся з представниками компанії “Cisco”.

Під час зустрічі було представлено інформацію про досягнення, досягнуті у сфері освіти в Азербайджані в рамках багаторічної співпраці з компанією “Cisco”.

З метою продовження співпраці між Міністерством науки і освіти та компанією “Cisko” також було обговорено питання взаємодії щодо освітніх установ, створених на звільнених від окупації територіях, презентації освітньої лабораторії “Cisco DevNet” для азербайджанських студентів, збільшення кількості академій мережі “Cisco” та інтеграція нових технологічних рішень у навчальний процес.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19378-1

  1. Міністр науки і освіти зустрівся зі співробітниками Microsoft

Міністр науки і освіти Азербайджану зустрівся з офіційними особами компанії Microsoft.

У рамках зустрічі було висловлено задоволення співпрацею на високому рівні між Міністерством науки і освіти та компанією “Майкрософт”.

З метою тіснішого продовження співпраці було обговорено можливості використання штучного інтелекту та обчислювальних хмарних технологій з метою управління різними рівнями освіти та стимулювання досліджень.

Представники компанії “Майкрософт” заявили, що будуть тісніше співпрацювати з Міністерством науки і освіти з метою розширення спільної діяльності.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19382-1

  1. У Баку стартував Міжнародний фестиваль STEAM Азербайджан

За підтримки Міністерства науки і освіти Азербайджану в Бакинському Експо-центрі стартував “Міжнародний фестиваль STEAM Азербайджан 2022” (SAF-2022).

Право на участь у SAF 2022 вибороли 1312 осіб із 350 команд. З них 127 іноземних і 442 місцевих учасники. Іноземні учасники представляють Туреччину, Велику Британію, Швецію, Естонію, Узбекистан, Казахстан і Туркменістан.

Метою проведення фестивалю є просування STEAM-освіти, розвиток навичок XXI століття серед молоді, виявлення та об’єднання творчих студентів, які знаються на цифрових технологіях, а також вивчення міжнародного досвіду у сфері інновацій та цифровізації.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19361-1

  1. Міністр науки і освіти провів зустрічі в Узбекистані

Міністр науки і освіти Емін Амруллаєв у рамках свого візиту до Узбекистану зустрівся з міністром вищої та середньої спеціальної освіти  Абдукодіром Тошкуловим.

Сторони обговорили обмін досвідом у сфері вищої та середньої освіти, безпосереднє співробітництво навчальних закладів та низку інших питань.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19245-1