Індія: тенденції отримання вищої освіти за кордоном у 2023 році

Сектор міжнародної освіти Індії, як і багато інших, за останні два роки через пандемію пережив неспокійні часи. У 2022 році він поступово набрав обертів, оскільки багато країн послабили свої прикордонні обмеження та знову прийняли іноземних студентів. Цей імпульс посилиться у 2023 році, коли країни проводитимуть більш сприятливу політику щодо іноземних студентів.

Масштаби міжнародна освіти значно розширилися, і навчання за кордоном обирають все більше індійських студентів. За даними Міністерства закордонних справ, у 2022 році за кордоном навчалися понад 1,3 мільйона студентів. Такі країни, як США та Великобританія, встановили рекордні показники видачі віз індійським студентам. Незважаючи на появу нових напрямків навчання за кордоном, перевага надається англомовним країнам, таким як США, Великобританія, Канада, Австралія, Нова Зеландія та Ірландія.

Першокласна система освіти, викладачі світового класу, чудові можливості для працевлаштування після закінчення навчання, кращі варіанти стипендій та легкість у спілкуванні зумовили популярність цих країн.

Основні тенденції, які спостерігатися у 2023 році в секторі міжнародної освіти Індії:

1. Прискорення оформлення віз до Канади та США. Такі країни, як Канада та США, мали відставання в оформленні віз, яке, ймовірно, зникне до осені 2023 року. Обидві країни прагнуть прийняти більше іноземних студентів і вже вжили коригувальних заходів, щоб зменшити затримки з оформленням віз.
  2. Зацікавленість у навчанні за межами STEM-курсів. STEM-курси і надалі залишатимуться популярними серед індійців. Однак, окрім STEM, у 2023 році також спостерігатиметься значне зростання попиту на курси і в інших сферах. Охорона здоров’я, кібербезпека, наука про дані, фінанси та фінтех, комп’ютерні науки та ІТ, бізнес-аналітика, бізнес та менеджмент, готельно-ресторанна справа та туризм, а також ланцюги поставок стануть популярними напрямами навчання в таких країнах, як США, Великобританія, Ірландія, Нова Зеландія та Австралія.
  3. Посилення привабливості Австралії. За даними Департаменту внутрішніх справ Австралії, у 2022 фінансовому році кількість заявок на отримання індійської студентської візи зросла на 85% порівняно з 2021 фінансовим роком, а вже у 2023 фінансовому році кількість заявок на отримання студентських віз зросла більш ніж на 300%, а кількість візових грантів – на 480% порівняно з минулорічним 2022 фінансовим роком.

Сектор вищої освіти Австралії (бакалаврат, магістратура та наукові дослідження) дуже популярний серед індійських студентів. Все більше індійських студентів обирають курси бакалаврату, і очікується, що ця тенденція збережеться і в 2023 році. Підписання Угоди про вільну торгівлю між Індією та Австралією сприятиме зміцненню двосторонньої торгівлі між двома країнами та студентами, які навчаються в Австралії.

Завдяки сприятливій державній політиці, збільшенню кількості дозволів на роботу після закінчення навчання та надійним законам про захист студентів Австралія залишатиметься однією з найпопулярніших країн для навчання за кордоном у 2023 році.

1. Збільшення бажання навчатися у Великобританії. З 2019 року Великобританія неухильно стає для індійських студентів однією з найпопулярніших країн для навчання за кордоном. Імміграційна статистика Великобританії, показує, що за 2021/2022 навчальний рік студентську візу отримали майже 118 000 індійських студентів, що на 89% більше, ніж у попередньому році.

По кількості отриманих спонсорських навчальних віз у Великобританії Індія обігнала Китай. Оскільки уряд Сунака визнає економічний та культурний внесок іноземних студентів, популярність Індії як чудового місця для навчання за кордоном продовжуватиме зростати швидкими темпами.

1. Значне зростання ролі Нової Зеландії. Після тривалого закриття кордонів під час пандемії Нова Зеландія у 2023 році знову відкриє свої двері для іноземних студентів. Уряд заохочує іноземних студентів до навчання в Новій Зеландії – він представив амбітний план розширення можливостей новозеландської освіти для іноземних студентів в Інтернеті та за кордоном, а також підвищення якості навчання в кампусі.

Значні інвестиції уряду Нової Зеландії в такі ініціативи, як “Глобальні шляхи”, спрямовані на іноземних студентів, які розглядають можливість навчання у власній країні, а потім переходять на стаціонарні програми в Новій Зеландії, призведе до збільшення кількості іноземних студентів, які навчатимуться в країні.

1. Продовження стрімкого зростання кількості заявок з міст 2-го та 3-го рівнів.

За останні кілька років індійські студенти з таких міст все частіше обирають освіту за кордоном. Ця тенденція збережеться і в 2023 році. Завдяки легкій доступності кредитів, кращим кар’єрним перспективам, спеціалізованим курсам, багато молодих людей обирають навчання за кордоном.

Джерело: https://www.msn.com/en-in/news/other/overseas-education-trends-in-2023/ar-AA16TaRi