Стипендії приваблюють африканських студентів до Туреччини

За останні кілька років серед іноземних студентів, які навчаються в коледжах та університетах Туреччини, значно збільшилась кількість громадян Африки.

З 2019 року їх кількість зросла з приблизно 40 000 до понад 60 000, значною мірою завдяки стипендіям турецького уряду, і в майбутньому зростатиме ще більше, оскільки країна посилює свою взаємодію з Африкою.

Під час саміту з главами африканських держав у грудні 2021 року президент Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що африканським студентам Туреччина надала 14 000 стипендій і підготувала близько 250 африканських дипломатів.

За словами міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу, збільшення кількості стипендій є результатом політики його країни, яка використовує освіту як ключовий елемент співпраці з континентом. Туреччина розглядає освіту як “найважливішу сферу” співпраці з Африкою і продовжуватиме спрямовувати свою енергію та ресурси на розвиток цих відносин, що свідчить про те, що в найближчі роки вищенаведені цифри зростатимуть ще більше і що за останні 20 років Туреччина стала “африканським хабом зі зростаючою африканською діаспорою студентів і бізнесменів”.

За останній час значно зросла також загальна кількість іноземних студентів, які навчаються в турецьких університетах: у 2022 році вона сягнула 260 000 порівняно з 224 000 у 2021 році, а десять років тому, у 2012 році, їхня кількість становила лише 32 000.

Згідно з аналізом Study in Turkey, опублікованим у 2019 році, до країн, що відправляють найбільше студентів до Туреччини, належалиь Сирія, Азербайджан, Туркменістан, Іран, Афганістан, Ірак і Німеччина.

За даними YÖK, у 2020/21 навчальному році до п’ятірки найбільших країн-постачальників іноземних студентів до Туреччини увійшли Туркменістан з 19 384 студентами, Ірак з 14 799 студентами та Іран з 11 223 студентами.

По кількості африканських студентів, які навчаються в Туреччині, лідирує Єгипет – 5 821 студент, та Нігерія – 3 174 студенти.

Джерело інформації: https://thepienews.com/news/turkey-african-student-numbers-grow/