Освітня платформа Parcoursup: що змінилося

На початку 2023 р. після оновлення була перезапущена французька національна платформа Parcoursup, яка призначена для підготовки бажаючих до вступу на перший курс закладів вищої освіти. Студенти та учні можуть ознайомитися з каталогом доступного навчання і підібрати для себе найбільш привабливу форму. На даний час цією системою користується близько мільйона студентів і старшокласників не тільки Франції, а й інших країн Європи.

На платформі Parcoursup представлено 21 000 освітніх програм, у тому числі 7 500 стажувань, курси перепідготовки після закінчення бакалаврату, підготовчі курси тощо.

Суттєве оновлення платформи Parcoursup пов’язано з тим, що у попередні роки її використання наражалось на критику з боку студентів. Згідно з опитуванням Міністерства вищої освіти Франції 25% користувачів вважали цю платформу важкою для використання і «непрозорою». Завдяки новим можливостям пошукової системи, бажаючі можуть більш якісно підібрати для себе вид навчання та його форми. Оновлений Parcoursup використовує новий алгоритм пошуку, перевага якого в тому, що розставляються пріоритети бажань і робиться більш об’єктивний аналіз та підбір.

З 18 січня ц.р. у Parcoursup приймаються заявки на навчання у поточному навчальному році і у червні розпочнеться основний етап вступної кампанії.

Джерело інформації: https://etudiant.lefigaro.fr/article/parcoursup-2023-ce-qui-va-changer-cette-annee_1d7ef4c2-7fca-11ed-8b59-4dbd35190603/