Кількість іноземних студентів в Китаї зросла на 11%

Згідно нових статистичних даних, оприлюднених Міністерством освіти КНР, число іноземних студентів, які навчаються в Китаї, продовжує зростати, досягнувши в минулому році 442 773 осіб. До 2020 року до навчання в китайських вузах планується залучити півмільйона іноземних студентів.

Основною країною-джерелом стала Корея, яка направила до Китаю 70 540 студентів, це трохи менше 16% всіх міжнародних зарахувань. Далі йдуть США, на які припало 5,4% (23 838 студентів), третім був Таїланд – 23 044 студентів.

За останні п’ять років кількість іноземних студентів, які навчаються в Китаї, значно зросла: у 2016 році їх було на 11,4% більше, ніж у 2015 році, і на 35% більше, ніж в 2012 році. У цілому минулого року в Китаї навчались громадяни з 205 країн, але їх левова частка припадає на Азію – біля 60%, далі йдуть Європа – 18% і Африка – 11%.

«Значному зростанню числа студентів з цих країн сприяли ряд пільгових стратегій, розроблених китайським урядом», – сказав Сюй Тао, директор департаменту міжнародного співробітництва та обміну Міністерства освіти Китаю. Він відмітив закордонні університети, розташовані в Китаї, такі як UNNC, в якості яскравих прикладів рекрутингу «видатних іноземних студентів».

Зростанню числа іноземних студентів в Китаї сприяло збільшення кількості китайсько-іноземних університетів, доступна вартість проживання і навчання, а також висока безпека.

Для подальшого залучення іноземних студентів до Китаю планується розширити навчання англійською мовою, а також збільшити кількість стипендій.

Привабливості Китаю додає недавнє розширення можливостей працевлаштування після закінчення навчання. Іноземні випускники китайських університетів зі ступенем магістра або вище зможуть подати заявку на робочі візи протягом року після закінчення вузу. Таку ж можливість мають магістри, які прагнуть приїхати в Китай на роботу. Вони також можуть подати заявку на дозвіл на роботу протягом року після закінчення навчання.

Джерело інформації