Останнім часом найбільш популярні системи рейтингування вищих навчальних закладів підлягають критиці, багато користувачів вважають їх у певній мірі недосконалими і упередженими.
Дещо виправити становище дозволяє рейтингування U-Multirank, яке стартувало в 2011 році за ініціативи Європейської Комісії та фінансування від Програми Erasmus+ Європейського Союзу з метою підвищення прозорості в роботі вузів і науково-дослідних інститутів.
У кінці березня 2017 р. було опубліковано новий випуск цього найбільшого в світі університетського рейтингу, отриманого на підставі даних з 1500 університетів. Він дає можливість побачити у новому світлі високопродуктивні університети, яких “не помічають” традиційні міжнародні університетські рейтинги.
Рейтинги U-Multirank орієнтовані на користувачів, які можуть самі вибирати показники для порівняння. Цього року до порівняння включено більше університетів, ніж раніше, і стверджується, що є можливість визначити «приховані дорогоцінні» університети, які можуть скласти конкуренцію на світовій арені в цілому ряді областей.
Оскільки U-Multirank дозволяє користувачам порівнювати університети по різних важливих для них показниках, це дає можливість виявити сильні ВНЗ в таких галузях, як наукові дослідження, викладання і навчання, передача знань, інтернаціоналізація та регіональна взаємодія.
Студенти, які хочуть визначити кращі ВНЗ в різних дисциплінах, можуть проаналізувати рейтинги по 16 предметних областях, використовуючи до 39 показників.
Наприклад, щодо інженерії і комп’ютерної техніки, U-Multirank показує, що Університет Лінц ім. Йогана Кеплера з Австрії та Університет Малаги з Іспанії є одними з лідерів по співвідношенню студента-персонал, ключовому показнику в продуктивності навчання. Це дає студентам можливість зробити усвідомлений вибір кращих для них університетів. Студенти також мають можливість визначити найкращі університети з точки зору міжнародних зв’язків та мобільності студентів.