Започатковано новий рейтинг для університетів Африки на південь від Сахари

26 червня 2023 р. в Університеті Ашесі (Гана) відбувся офіційний старт рейтингу університетів Африки, які розташовані на південь від Сахари (SSA). Зазначений рейтинг грунтується на даних, зібраних із 121 університету з акцентом на освіті на рівні бакалаврату.

Слід відмітити, що новий рейтинг створено у період фінансової кризи у вищій освіті африканських країн та подолання її наслідків. При цьому, відзначається, що в африканських університетах має місце зростання «скептицизму щодо існуючих рейтингів», а також виникають запитання щодо критеріїв у рейтингах, що проводяться Times Higher Education (THE).

Віце-канцлер Університету Макерере (Уганда), Барнабас Навангве, висловив деякі занепокоєння, заявивши, що останнім часом рейтинги THE були «сумнівними, оскільки параметри змінювалися в кожному сезоні… Вони відволікали університети від вирішення проблем, з якими стикаються громади. Крім того, у цей процес вкрався фінансовий елемент. Африканські університети повинні розробити власні критерії оцінки якості».

Критерії, розроблені спільно з консорціумом африканських і міжнародних організацій, включають ресурси та фінанси, доступ і справедливість, навички викладання, залученість студентів і вплив на Африку, включаючи цитування, а також авторство африканських досліджень.

Водночас, професор Гестер Клоппер, заступник проректора з питань стратегії, глобальної та корпоративної політики Південоафриканського університету зауважив, що збільшення кількості рейтингів університетів створює проблему з точки зору інституційного часу, витраченого на подання інформації. Крім того, керівник відділу стратегічного партнерства в Університеті Вітвотерсранд (Південна Африка), зазначив, що такі університети, як Кейптаунський університет, мають хороші результати в глобальних рейтингах і тому не будуть витрачати багато ресурсів для участі у новому рейтингу.

Голова відділу освіти ЮНЕСКО в Південній Африці д-р Пітер Уеллс заявив, що критерії та методології рейтингу вищої освіти THE для ЗВО Африки на південь від Сахари «безсумнівно будуть» доопрацьовані та скориговані на основі відгуків першої редакції рейтингу.

Джерело інформації: https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230621193949553