Січень-лютий 2023 р. – Західна Європа

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн Західної Європи
Січень-лютий 2023 р.

 За матеріалами: University World News, Epicur European University, The Pie News, The THE, The GUARDIAN, Eurodera, Die Welt, Le Figaro, Universitat de Barcelona 

  1. Європейські університети EPICUR, ECIU та YUFE очолять інноваційний підхід до запровадження європейського диплому

Альянс EPICUR спільно з європейськими університетськими альянсами ECIU та YUFE за підтримки Європейської Комісії організували пілотний проект із запровадження європейського диплому. Європейський диплом – це можливість впровадити інновації в освіту та поглибити європейський вимір у навчальний процес.

Проект FOCI (Future-proof Criteria for Innovative European Education), який об’єднує членів європейських університетів ECIU, YUFE та EPICUR, був обраний Європейською Комісією в рамках програми Erasmus+ для вивчення можливих критеріїв, які стануть основою для майбутнього європейського диплому.

Дійсно інноваційне та інклюзивне бачення освіти проявляється в цілях FOCI, зокрема працювати із зацікавленими сторонами, пілотувати перші результати та видати політичні рекомендації як конкретні інструменти для просування розвитку етикетки “Європейський ступінь”. Для того, щоб отримати конкретні результати щодо цінності європейських дипломів, у проекті FOCI передбачається проведення моніторингу застосування у європейських дипломах критеріїв в контексті підбору спільних програм та інших освітніх моделей, що надаються трьома альянсами.

Проект триватиме один рік, з березня 2023 р. до березня 2024 р. і сприятиме зміцненню тісних партнерських зв’язків і співпраці Альянсу з різними зацікавленими сторонами у сфері вищої освіти, включаючи студентів, представників ринку праці, національні органи влади та агентства із забезпечення якості (з усіх країн, в яких розташовані університети-партнери). Об’єднавши всі ці зацікавлені сторони, FOCI досліджуватиме основні потреби та очікування щодо європейського ступеня з точки зору не лише сектору вищої освіти, але й суспільства в цілому, а також відповідні регуляторні перешкоди, які необхідно усунути на національному та європейському рівнях для того, щоб європейський ступінь став реальністю в найближчому майбутньому.

Джерело інформації: https://epicur.education/shaping-the-future-european-degree-with-two-other-alliances/ 

  1. Новий крок до Європейського університету майбутнього

30-31 січня 2023 року Ремус Прікопіє, ректор Національного університету політичних досліджень і державного управління (Румунія), представляв європейський університет CIVICA на зустрічі Єврокомісара Марії Габріель з ректорами європейських університетів. Центральним пунктом порядку денного була зустріч з Європейським комісаром з питань інновацій, досліджень, культури, освіти і молоді Марією Габріель.

Зустріч ректорів, які представляли 44 європейські університети, мала на меті підтримати зусилля європейських університетських альянсів, спрямовані на повне використання їхнього потенціалу та розробку шляхів структурної, стратегічної та сталої співпраці з прямою вигодою для їхніх спільнот. Ректори мали можливість обмінятися ідеями щодо вже впроваджених передових практик, повсякденних викликів, з якими вони стикаються, а також своїм баченням успіху Ініціативи європейських університетів у світлі Європейської стратегії для університетів.

Основні висновки, що випливають з дебатних сесій та дискусій на пленарному засіданні ректорів європейських університетів, були представлені для аналізу Єврокомісару Марії Габріель на офіційній зустрічі шістьма ректорами-звітуючими, серед яких був і ректор проф. Ремус Прікопіє.

«Від імені 44 європейських університетів я передав єврокомісару ключові тези, сформовані під час дискусій, що відбулися на зустрічі ректорів. Комісія може надати нам підтримку, щоб зробити діяльність європейських університетів більш ефективною, зокрема, щодо розробки правового статусу європейських університетських альянсів, що сприятиме більш поглибленому транснаціональному співробітництву на довгострокову перспективу, з метою отримання спільного європейського диплому”, – заявив Ремус Прікопіє.

Джерело інформації: https://www.civica.eu/news-events/news/detail/a-new-step-forward-towards-the-european-university-of-the-future/ 

  1. Кількість англомовних освітніх програм за межами країн «великої четвірки» (Австралія, Велика Британія, США, Канада) зросла на 77%

Згідно зі звітом Британської Ради (British Council), кількість програм з викладанням англійською мовою посилено зростає: за межами країн «великої четвірки» (Австралія/Нова Зеландія, Велика Британія, США, Канада) викладається майже 28 000 програм в рамках повної вищої освіти. У порівняні з 2017 роком відзначається зростання на понад 77% кількості таких програм. Це свідчить, що майже кожна п’ята програма з викладанням англійською мовою пропонується за межами «великої четвірки». Зростання кількості англомовних програм має значні наслідки для студентської мобільності на міжнародному рівні, оскільки потенційні студенти мають доступ до більшої кількості програм за більшою кількістю напрямів.

Програми, які викладаються за межами «великої четвірки», поширені здебільшого в Європі, однак дослідження Британської Ради показало, що це буде недовго. Бум англомовних бакалаврських програм спостерігався в Європі протягом десятиліття. При цьому дані звіту свідчать, що більша частина зростання онлайн-освіти в усьому світі припаде на Азію, зокрема на Китайський регіон, який до кінця 20-х років випередить Європу за загальним розміром, а також на Східну Азію.

Південноафриканські університети сприяють зростанню кількості студентів у країнах Африки на південь від Сахари, але їхня кількість залишається обмеженою. Найповільніше зростання спостерігається в Латинській Америці та Південній Азії, які все ще перебувають на низькому рівні розвитку англомовних освітніх програм.

Згідно зі звітом, у Китаї та країнах Африки на південь від Сахари з січня 2017 року «подвоїлась» кількість англомовних програм. Більшість програм, що пропонуються в неангломовних країнах, стосуються бізнесу, менеджменту, інженерії та технологій, а також соціальних наук, і складають 46% від усіх програм, що викладаються в цих неангломовних країнах. Більшість програм за межами «великої четвірки» пропонуються на рівні магістратури, водночас швидшими темпами зростає кількість бакалаврських програм – 85%.

Джерело інформації: https://thepienews.com/news/77-growth-etps-outside-big-four-report/?utm_source=Bibblio 

  1. Стипендія «Millennium Fellowship» в рамках програми «Академічний вплив ООН»

Ініціатива «Академічний вплив ООН» (the United Nations Academic Impact, UNAI) спрямована на підтримку закладів вищої освіти з боку Організацією Об’єднаних Націй, а також сприяння реалізації цілей і мандатів цієї організації, у тому числі у галузі захисту прав людини, доступу до освіти, сталого розвитку, вирішення конфліктів тощо.

З 2018 року UNAI та Мережа студентських містечок тисячоліття (Millennium Campus Network, MCN) співпрацюють у галузі реалізації програми Стипендія тисячоліття (Millennium Fellowship), яка є семестровою програмою розвитку лідерських якостей у студентів старших курсів для досягнення Цілей сталого розвитку.

Тисячі відібраних стипендіатів у серпні-грудні кожного року проходять навчання в рамках цієї програми, за результатами якого та отримують сертифікати у своїх університетських містечках і сертифікат від UNAI та MCN. 

Для того, щоб отримати право на розгляд пропозицій, кампус повинен представити щонайменше вісім студентів-кандидатів. Під час програми стипендіати у складі групи з 8-20+ збираються в університетському містечку закладу вищої освіти, щоб вчитися один в одного. Протягом програми стипендіати збираються щонайменше 8 разів.

Джерело інформації: https://www.millenniumfellows.org/fellowship?mc_cid=cd19da1203&mc_eid=6c1a6d2f49

 

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ 

  1. Університети Великої Британії заявляють, що припинення фінансування з боку ЄС ставить під загрозу 1000 робочих місць в Уельсі

Університети Уельсу попередили парламентарів, що важливі дослідницькі, інноваційні та професійні проекти стоять на «краю прірви» через втрату структурного фінансування з боку Європейського Союзу.

Голова дослідницької та інноваційної мережі Університетів Уельсу та віце-канцлер Університету Свонсі Пол Бойл заявив, що під загрозою закриття опинилися близько 1000 кваліфікованих робочих місць.

Університети Уельсу заявили, що 370 мільйонів фунтів стерлінгів було інвестовано в університетські проекти через Європейський фонд регіонального розвитку (ЄФРР) і Європейський соціальний фонд (ЄСФ) у період з 2014 по 2020 рік і в наступні роки. Професор П.Бойл повідомив  депутатам, що 60 дослідницьких проектів завершаться у 2023 р., якщо не буде надано термінового проміжного фінансування.

У свою чергу депутати повідомили, що продовження проектів Європейського структурного та інвестиційного фонду (ESIF) в Уельсі протягом наступних 12 місяців коштуватиме близько 71 мільйона фунтів стерлінгів.

За даними Європейської комісії, Кембриджський університет, який отримав 483 млн євро (430 млн фунтів стерлінгів) за сім років програми ЄС з фінансування досліджень «Горизонт 2020», не отримав жодного фінансування у перші два роки нової програми «Горизонт Європа». Тим часом, фінансування Оксфордського університету скоротилося з 523 млн євро до 2 млн євро за двома програмами.

Попередній звіт показав, що Уельс у період з 2014 по 2020 рік отримав з фондів ESIF 2,5 млрд. фунтів стерлінгів, що більш ніж удвічі перевищує суму, отриману Шотландією (1 мільярд фунтів стерлінгів), і набагато більше в перерахунку на душу населення, ніж Велика Британія загалом (отримала 7 мільярдів фунтів стерлінгів).

Джерело інформації: https://www.timeshighereducation.com/news/universities-say-loss-eu-funding-puts-1000-welsh-jobs-risk

  1. Депутати проголосували за законопроект про право судитися з університетами

Британський уряд залишився задоволеним від результатів голосування за законопроєкт щодо включення права подавати позови до суду на англійські університети та студентські профспілки. При цьому міністри вважають це важливим кроком до «культурної трансформації», але відзначали, що це є лише допоміжним засобом.

Під час проходження законопроекту через Палату лордів, члени парламенту, у тому числі колишній міністр університетів лорд Віллетс, проголосували за вилучення статутного делікту із законодавства, побоюючись, що університети стануть об’єктом нескінченних або надокучливих судових розглядів. Водночас пізніше, 7 лютого ц.р., депутати проголосували за його відновлення, після того як коли законопроект повернувся до Палати громад.

Клер Кутіньо, міністр у справах дітей, сімей і добробуту в Департаменті освіти, який є автором цього законопроекту, заявила депутатам, що це положення буде «критично важливим для стимулювання культурних перетворень, яких ми потребуємо». Вона запевнила, що уряд не хоче, щоб університети були безпідставно притягнуті до суду і їх змушували захищатися від безпідставних або настирливих позовів. На практиці уряд очікує, що закону буде використовуватися відносно рідко, але він має вирішальне значення, оскільки надасть можливість скаржникам подати заяву, якщо їхня скарга не була вирішена Управлінням у справах студентів (OfS) або Офісом незалежного судді (OIA). Цей законопроєкт буде корисним у тих рідкісних випадках, коли ЗВО з якихось причин не виконує рекомендації, надані OfS або OIA.

Джерело інформації: https://www.timeshighereducation.com/news/ministers-win-free-speech-bill-vote-right-sue-universities

  1. Звіт «Дослідження та інновації у вищій освіті у фактах і цифрах»

Новий звіт Університетів Великої Британії: «Дослідження та інновації у вищій освіті у фактах і цифрах», опублікований 3 лютого 2023 р., підкреслює, як університетська дослідницька та інноваційна діяльність може допомогти реалізувати амбітні цілі, залучаючи інвестиції та таланти, роблячи світові відкриття, генеруючи знання, а також створюючи і розвиваючи нові, інноваційні бізнеси і робочі місця по всій Великобританії. Наголошується, що у часи глибокої економічної кризи потреба в дослідженнях та інноваціях є як ніколи великою.

У цьому звіті підкреслюється, що центральну роль у реалізації урядових амбіцій щодо економічного зростання відіграють університетські дослідження та інновації.

Відзначається, що британські дослідження постійно оцінюються як передові. За індексом галузевого цитування (Field-Weighted Citation Impact, FWCI) Великобританія посіла перше місце серед країн G7 і випередила загальні показники ОЕСР та ЄС.

Дослідницька та інноваційна діяльність добре розподілена по всій Великій Британії, відіграючи життєво важливу роль у програмі уряду з вирівнювання. Високоякісні дослідження проводяться на всій території Сполученого Королівства, причому понад 80% досліджень, що проводяться в кожному регіоні країни, за останніми оцінками, є «провідними у світі» або «відмінними». При цьому університети підтримують інновації шляхом створення нових підприємств і партнерства з великими та малими компаніями. Крім того, кожен фунт державних витрат на дослідження та розробки стимулює залучення від 1,96 до 2,34 фунта приватних інвестицій.

Університети перетворюють дослідження на нові бізнеси. Так, у 2020-21 роках з ЗВО Великої Британії вийшло майже 19 000 активних стартапів та соціальних підприємств. У цей період у компаніях, заснованих при університетах, працювало приблизно 96 000 осіб, а також було ліцензовано понад 40 000 результатів досліджень для використання бізнесом, некомерційними організаціями та державним сектором.

В університетах також навчаються британські підприємці. При цьому дев’ять з десяти ЗВО включають підприємництво в освітні програми, а переважна більшість (98%) надають позаосвітню підтримку підприємництву та підприємницькій діяльності.

Джерело інформації: https://www.universitiesuk.ac.uk/what-we-do/creating-voice-our-members/media-releases/higher-education-research-and-innovation

  1. Уряд Великої Британії планує дозволити збільшення тривалості робочого часу для іноземних студентів

Кабінет міністрів Великобританії розглядає можливість збільшення кількість робочих годин для іноземних студентів з 20 до 30 годин на тиждень зміни або навіть повне скасування обмеження терміну робочого часу. Вказані зміни планується здійснити шляхом усунення юридичних бар’єрів та заохочення іноземних студентів активно здійснювати пошук роботи. На засідання уряду Великобританії обговорювались способи їх працевлаштування на неповний робочий день у сфері роздрібної торгівлі та у готельно-ресторанному бізнесі.

Раніше міністр внутрішніх справ Великої Британії Суелла Браверман заявляла про прагнення скоротити час, протягом якого іноземним студентам дозволяється залишатися в країні після завершення навчання. Міністр внутрішніх справ запропонувала реформувати процедуру отримання випускної візи, згідно з якою іноземні студенти після закінчення навчання повинні протягом шести місяців знайти роботу або покинути країну. На даний час згідно з умовами візи Graduate, іноземні студенти можуть перебувати на території Великій Британії до двох років без необхідності отримання кваліфікованої роботи протягом цього періоду.

Джерело інформації: https://erudera.com/news/uk-govt-considering-plans-to-extend-international-students-working-hours/

  1. Уряд прийняв рішення про збільшення фінансування для подолання кризових ситуацій у вищій освіті

Коментуючи рішення уряду збільшити фінансування на подолання кризових ситуацій та підвищити розмір позики на утримання, виконавчий директор об’єднання Університетів Великої Британії Вів’єн Стерн зазначила: «Ми вітаємо рішення уряду збільшити фінансування на подолання кризових ситуацій у секторі вищої освіти:

Представники університетів позитивно оцінюють рішення уряду збільшити фінансування сектору вищої освіти для підтримки студентів у випадок скрутного становища. У важкі часи студентам, особливо з малозабезпечених сімей, університети надають підтримку, використовуючи усіх можливості. Додаткове фінансування від уряду допоможе підтримати такі зусилля ЗВО.

Уряд також оголосив про плани підвищити розмір позики на утримання житла, водночас воно не компенсує реальне збільшення витрат на його утримання через стрімке зростання інфляції.

Джерело інформації: https://www.universitiesuk.ac.uk/latest/news/our-statement-governments-decision

НІМЕЧЧИНА

  1. У Німеччині скорочується кількість студентів важливих спеціальностей

У Німеччині зростає дефіцит працівників з навичками у STEM-секторі. Водночас кількість студентів-першокурсників на відповідних спеціальностях у закладах вищої освіти також зменшується. При цьому імміграція як фахівців, так і залучення іноземних студентів на спеціальності STEM не може закрити цю прогалину. Німецькі економісти звинувачують у такій ситуації насамперед середні школи.

Німецькі роботодавці, політики та економісти продовжують рекламувати переваги професій у STEM-секторі, зокрема акцентується увага на заробітках, які вище середнього, хороших кар’єрних можливостях і, що не менш важливо, шанс зробити світ кращим.  

У 2021 навчальному році близько 307 000 студентів обрали у першому семестрі STEM-предмет, що на 6,5% менше, ніж у попередньому році, і приблизно на 44 000 менше, ніж у 2017 р.

Федеральний міністр досліджень Беттіна Штарк-Ватцінгер (від партії FDP) відзначила, що від STEM-фахівців залежить забезпечення інноваційної спроможності ФРН. Слід відзначити, що лише у 2022 році в Німеччині було працевлаштовано майже 25 000 комп’ютерних науковців та інженерів з Індії і ця тенденція різко зростає.

Економіст з Кельнського інституту німецької економіки Аксель Плунеке  частково звинувачує у цій проблемі німецькі школи. Економіст з питань освіти з Мюнхенського Інституту Людґер Вессманн вимагає, щоб школи  терміново повернулись до високого рівня освіти, особливо у предметах STEM, з точки зору компетенцій викладання, а також стандартів ефективності.

Водночас, президент Німецької асоціації вчителів Гайнц-Петер Мейдінгер застеріг від панічних настроїв, оскільки за даними ОЕСР, Німеччина все ще далеко попереду за кількістю студентів-першокурсників, які навчаються у STEM-галузі.

Джерело інформації: https://www.welt.de/wirtschaft/karriere/bildung/plus243606711/Fachkraefte-Peak-MINT-Deutschland-verliert-seine-wichtigsten-Studenten.html 

  1. Кар’єра плюс навчання? Такі рішення про неповний робочий день ведуть до успіху

На даний час немає суворого поділу при виборі пріоритету між навчанням та роботою. Необов’язковою є послідовність – отримання спочатку освіти, а потім побудова кар’єри. Більшість студентів ФРН все ще витрачають значну частину свого часу на виконання домашніх завдань чи обговорення питань на семінарах. Водночас, все більш популярним стає заочне навчання.

Згідно з нещодавнім дослідженням, кількість студентів-заочників у ФРН досягла нового максимуму. Ця гібридна форма навчання поєднує в собі низку переваг. Крім того, студентам-заочникам не доводиться вибирати між професійною кар’єрою та університетом. Це особливо проявилось під час пандемії COVID-19, коли працівники вимагали від компаній все більш гнучких умов роботи.

Згідно з дослідженням Центру розвитку вищої освіти Німеччини (CHE), у 2022 р. 7,8% майбутніх випускників навчалися заочно. Аналітик даних CHE, Корт-Дені Хахмейстер, стверджує, що тенденція до зростання пов’язана головним чином із постійно зростаючою кількістю людей, які відвідують приватні університети. Для залучення студентів і привабливо виділятися з-поміж державних університетів, приватні ЗВО покладаються на більш гнучкі моделі. У приватних університетах на заочній формі навчався кожний третій студент, а в державних – лише чотири відсотки. Більшість програм неповного робочого дня можна знайти в галузі лінгвістики та культурології, за якими йдуть соціальні та медичні науки і, нарешті, економіка, право та природничі науки.

Різні правила та закони відрізняються у кожному університеті та кожній землі. Тому питання про можливу модель заочної освіти часто вирішується в кожному конкретному випадку.

Крім того, студенти-заочники, які витрачають на навчання більше 20 годин на тиждень, мають право на студентське медичне страхування і, таким чином, платять менші внески, а також не виплачують страхових виплат на випадок безробіття.

Джерело інформації: https://www.welt.de/wirtschaft/karriere/plus242209999/Teilzeitstudium-Karriere-plus-Studium-3-Loesungen-die-zum-Erfolg-fuehren.html 

  1. DAAD закликає розробити план дій для відновлення сектору вищої освіти України

В річницю з початку російського вторгнення в Україну Німецька служба академічних обмінів (DAAD) закликала розробити план дій до 2030 року, спрямований на відновлення системи вищої освіти в Україні та налагодження довготривалих зв’язків між українськими ЗВО і науково-дослідними установами та європейськими і німецькими партнерами.

Президент DAAD Джойбрато Мукерджі звернув увагу на ситуацію в українських університетах і закликав до подальшої підтримки українських студентів-біженців та дослідників у Німеччині. «DAAD, його установи-члени та студенти твердо стоять на боці народу України з самого початку війни. Німецькі університети та їхні студентські організації за останній рік продемонстрували значну відданість справі прийому та підтримки студентів і дослідників-біженців, а також у рамках спільних проектів з українськими університетами-партнерами».

Завдяки фінансовій підтримці МЗС Німеччини, міністерств освіти і розвитку DAAD виділила близько 21 млн євро на підтримку вищої освіти в Україні та допомогу українським студентам-біженцям, викладачам і дослідникам у Німеччині.

Крім того, було профінансовано близько 170 проєктів за участі німецьких та українських університетів, що стосуються таких питань, як оцифрування освіти та адміністрування.

DAAD наголошує на необхідності швидкої відбудови сектору вищої освіти після закінчення війни. Вона також вимагає від України тіснішого залучення до Європейського дослідницького простору та Європейського простору вищої освіти. Вона підкреслила, що проекти, які реалізують німецькі університети, потребують надійного та довгострокового фінансування з боку федерального уряду. «Ми в Німеччині повинні мати план дій до 2030 року, який забезпечить швидке та успішне зближення України з ЄС та комплексну реконструкцію української системи вищої освіти, – сказав Мулерджі. «Зрештою, тісний і тривалий зв’язок між українськими вищими навчальними закладами та науково-дослідними установами з європейськими та німецькими партнерами також підвищує нашу безпеку в Європі».

«Освіта, дослідження і наука, академічна свобода і вільний міжнародний обмін є відмінними рисами Європейського простору вищої освіти», – зазначив Мукерджі. «Шлях до Європи природно пролягає через освіту, дослідження та науку – також і для України».

Джерело інформації: https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20230224070618675 

ФРАНЦІЯ

  1. Освітня платформа Parcoursup, що зміниться у 2023 році

Французька освітня платформа Parcoursup на початку 2023 році після оновлення була запущена для користування студентами та учнями, які можуть ознайомитися з каталогом доступного навчання і підібрати для себе найбільш привабливу форму. На даний час цією системою користується близько мільйона студентів і старшокласників не тільки Франції, а й інших країн Європи.

На цій платформі представлено 21 000 освітніх програм, у тому числі 7 500 стажувань, курси перепідготовки після закінчення бакалаврату, підготовчі курси тощо.

Суттєве оновлення платформи Parcoursup пов’язано з тим, що у попередні роки її використання наражалось на критику з боку студентів. Згідно з опитуванням Міністерства вищої освіти Франції 25% користувачів вважали цю платформу важкою для використання і «непрозорою». Завдяки новим критеріям пошукової системи, бажаючі можуть більш якісно підібрати для себе вид навчання та його форми. Оновлений Parcoursup використовує новий алгоритм пошуку, перевага якого в тому, що розставляються пріоритети бажань і робиться більш об’єктивний аналіз та підбір. Водночас, цією платформою скористались певні програмні продукти, які просувають приватні заклади освіти, які часто є досить дорогими.

З 18 січня ц.р. у Parcoursup приймаються заявки на навчання у цьому навчальному році і у червні розпочнеться основний етап вступної кампанії.

Джерело інформації: https://etudiant.lefigaro.fr/article/parcoursup-2023-ce-qui-va-changer-cette-annee_1d7ef4c2-7fca-11ed-8b59-4dbd35190603/ 

  1. Французький університет заборонив студентам користуватися текстовим генератором ChatGPT через побоювання плагіату

Університет Sciences Po (Франція) закликав своїх студентів для виконання академічних завдань утриматися від використання програми ChatGPT – генератора текстів, який був запущений у листопаді 2022 р. компанією OpenAI і який використовує штучний інтелект.

На даний час університет ще не пояснив, як буде виявляти використання студентами ChatGPT, однак має намір вважати це як шахрайство та плагіат.

Керівництво Sciences Po вже розіслало студентам і викладачам електронні листи з повідомленням про те, що ChatGPT і всі інші інструменти на основі штучного інтелекту заборонені до використання в університеті. При цьому було відзначено, що студенти, які використовують це програмне забезпечення для виконання університетських завдань, можуть бути відраховані з університету, а також їм буде заборонено відвідувати всі інші французькі заклади вищої освіти.

Платформу ChatGPT також вже заборонили в деяких державних навчальних США, а декілька університетів цієї країни з метою попередження використання програм зі штучним інтелектом оголосили про плани зменшити кількість завдань до виконання вдома і збільшити кількість рукописних робіт та усних іспитів на університетських заняттях.

Джерело інформації: https://erudera.com/news/french-university-bans-students-from-using-chatgpt-text-generator-due-to-plagiarism-concerns/

ІСПАНІЯ

  1. В Університеті Барселони студентам перших курсів пропонують безкоштовне навчання третьої іноземної мови

Володіння іноземної мови та її сертифікація все більше цінується і користується попитом в академічному середовищі. При цьому рівень В2 з третьої мови стає важливою вимогою для студентів та професіоналів. У зв’язку з цим, у 2023 році Університет Барселони сприятиме впровадженню навчання та сертифікації володіння третьою іноземною мовою.

Школа сучасних мов Університету Барселони пропонує власний сертифікат, який є дійсним у більшості каталонських, іспанських та міжнародних науково-освітніх інституцій та університетів. При цьому, Університет Барселони та уряд регіону Каталонія пропонують студентам бакалаврату гранти на покриття витрат на курси з англійської, німецької, італійської та французької мов. Крім того, з вересня 2022 р. студенти бакалаврату мають пряму знижку до 600 євро на оплату за навчання, а також студенти з низьким рівнем доходу можуть навчатися та отримати сертифікат на знання мови на рівні A2-B2 зі знижкою на вказану суму вже вступу до ЗВО.

Джерело інформації: https://www.ub.edu/web/ub/en/menu_eines/noticies/2023/01/012.html