КПІ ім. Ігоря Сікорського пишається своїми вихованцями, які стають науковцями та зміцнюють репутацію Alma Mater на світовому рівні! Ми раді, що наші студенти знаходять нові можливості реалізувати власний потенціал. І часто ми навіть не підозрюємо, на що готова сучасна молодь.
Заголовком до даної новини могла би бути фраза “Як красуні з КПІ підкорюють наукові вершини”. Так, це про Ярину Мамчур. Чи могли б ви собі подумати, що ця тендітна дівчинка – активна та старанна студентка Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського, який очолює проф. Олексій Миколайович Новіков (http://ipt.kpi.ua), вже досвідчений науковець та співавторка статті “Надвисокі Q-резонанси в плазмонічних метаповерхнях” у всесвітньо відомому журналі https://www.nature.com/articles/s41467-021-21196-2. А скільки ще планів на майбутнє знаходиться в цій освіченій голівці!
Ми хочемо привітати дівчину з публікацією власного дослідження в науковому журналі Nature Communications. Це міжнародний журнал, в якому у відкритому доступі поширюються цікаві та цінні дослідження. Ресурс існує з 2010 року та став платформою для демонстрації провідних наукових здобутків з усіх куточків світу. За кожною науковою статтею стоїть кропітка праця науково-дослідницького колективу. А оприлюднена стаття у журналі зі світовим ім’ям – це велике досягнення для науковця будь-якого рівня, і молодого аспіранта, і для досвідченого професора.
Публікація статті – це можливість донести результати дослідження до певної аудиторії, здійснити широку наукову дискусію на хвилюючу для наукового колективу тему. Якщо нема публікації – нема результату дослідження, який би можна було перевірити та використовувати в подальших пошуках.
Оскільки Nature – журнали для широкої аудиторії, їх читають як науковці з різних дисциплін, так й просто зацікавлені останніми науковими досягненнями. Тому перед редакційною колегією стоїть відповідальне завдання відібрати для оприлюднення лише проривні дослідницькі роботи. Отже, авторам необхідно створити видатний науково-інформаційний твір, який би продемонстрував глибину та важливість їх дослідження та одночасно міг би пояснити наукову проблему фахівцю не самої високої кваліфікації. Найважливіше – розкрити зміст саме наукової ніші та показати її новизну.
Ми дуже пишаємось, що наша студентка досягла такого високого рівня в науково-дослідницькій роботі. Спостерігаючи за діяльністю наших студентів та їхніми успіхами, вкотре переконуємось в талановитості студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Для здійснення наукового пошуку в університеті окрім досвідчених науковців-наставників є дуже цінний ресурс – бібліотека. Її працівники завжди готові допомогти здійснити дослідження та оприлюднити його результати https://www.library.kpi.ua/research/