У Брюсселі зустрілись представники 43-х альянсів європейських університетів

6 березня 2023 р. у Брюсселі відбулася консультаційна зустріч координаторів 43 альянсів європейських університетів.

Під час зустрічі на європейському рівні обговорювались питання оновлення політики у галузі вищої освіти, шляхи інвестицій у європейські університети після 2027 року, забезпечення фінансової стійкості та здійснення глибокої трансформації, а також діяльність альянсів та її результати.

Було також обговорено питання європейського спільного диплому,  правовий статус альянсів вищих навчальних закладів, а також важливість моніторингу діяльності альянсів за допомогою моніторингового комітету. Крім того, обговорювалося питання тісної співпраці між альянсами та їх екосистемами.

Наступний Європейський університетський форум відбудеться в Барселоні 14-15 вересня 2023 року, оскільки у другій половині 2023 року Іспанія головуватиме в Раді ЄС.

Одним із пріоритетів Міністерства університетів Іспанії під час головування є посилення європейської стратегії для університетів. Ця стратегія спрямована на реформування сектору вищої освіти, посилення внеску вищих навчальних закладів у подолання основних викликів, таких як зміна клімату, цифрова трансформація та старіння населення.

Джерело інформації: