У світовому індексі співпраці у сфері вищої освіти домінують університети Європи

Восьме щорічне видання глобального рейтингу U-Multirank (незалежний рейтинг Європейської Комісії) демонструє, що університети, які співпрацюють зі своєю місцевою екосистемою та зарубіжними партнерами, показують кращі результати.

Компанія U-Multirank розробила новий “Індекс співпраці” з урахуванням семи аспектів: стратегічне партнерство, міжнародні спільні ступені, стажування, міжнародні спільні публікації, спільні публікації з промисловими партнерами, регіональні спільні публікації та спільні патенти з промисловістю.

Порівнюючи за шестирічний період дані про майже 2000 університетів, U-Multirank показує, що, незважаючи на глобальні наслідки COVID-19, міжнародна співпраця все ще є важливою частиною вищої освіти.

Рейтинг показує, що у порівнянні з іншими регіонами європейські університети демонструють кращий результат по більшості аспектів, особливо щодо ефективності навчання, досліджень, обміну знаннями та інтернаціоналізації (біля 20 перших місць по кожному).

Тим не менш, Америка домінувала за показником загальних наукових публікацій, посівши 11 місць порівняно з вісьмома в Азії та п’ятьма в Європі та на одному в Австралії. Північна Америка також посіла 18 провідних місць з передачі технологій з точки зору відкриттів та винаходів, зроблених в академічних закладах, при цьому Азія посіла шість місць, а Європу представляє лише одна установа.

На веб-сайті http://www.umultirank.org доступний інтерактивний інструмент, який допомагає студентам вибрати найкращий університет чи програму.

Джерела інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20210921113707357

https://www.umultirank.org/press-media/press-releases/u-multirank-creates-new-higher-education-cooperation-index/