Університети Німеччини закликають майбутній уряд вирішувати ключові проблеми вищої освіти

Асоціація державних і визнаних урядом університетів Німеччини, Німецька конференція ректорів або Hochschulrektorenkonferenz (HRK), разом з кількома іншими організаціями вищої освіти, закликають майбутній уряд Німеччини зосередитися на важливих питаннях, пов’язаних з підтримкою студентів та науковими дослідженнями.

HRK попросила розв’язати «величезне відставання у фінансуванні будівництва та реконструкції університетів». Крім того, організації також вважають, що студенти мають отримати більше доступу до житла з хорошим цифровим зв’язком.

Крім того, вони також закликали уряд вжити заходів щодо просування довгострокових шляхів розвитку кар’єри в університетах, а також створити привабливі умови для роботи. Існує також потреба у  фінансуванні програми цифровізації вищої освіти на федеральному та земельному рівнях.

Ще одна вимога HRK – це щорічне виділення коштів у сумі близько 270 млн євро, які будуть надаватися федеральним урядом і урядами земель, з одночасною реформою федерального закону про надання грантів і позик студентам.

Президент Німецької служби академічних обмінів (DAAD) Джойбрато Мукерджі заявив, що з моменту спалаху COVID-19 була відзначена потреба у більших академічних партнерствах. «Федеральний уряд повинен також підтримувати іноземних студентів, які приїжджають до Німеччини в рамках такого всесвітнього обміну. Їм потрібна надійна інфраструктура, швидкий доступ до Інтернету, доступне житло та кращі послуги підтримки в університеті – до, під час і після навчання», – сказав він.

Президент Німецького дослідницького фонду Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) Катя Беккер наголосила, що зараз потрібна перспективна політика у сфері наукових досліджень, яка дасть простір для прийняття науково-керованих рішень. DFG випустила програмний документ для майбутнього уряду, в якому викладені рекомендації та напрямки діяльності.

Німецька ректорська конференція нещодавно запустила проект «HRK ADVANCE», метою якого є посилення інтернаціоналізації німецьких університетів. У прес-релізі HRK підкреслив, що проект фінансується Федеральним міністерством освіти і досліджень (BMBF) до кінця 2024 року.

Джерело інформаці: