Жовтень 2021 р. – Західна Європа

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг Західної Європи
Жовтень 2021 р.

 Великобританія

  1. Депутати парламенту Великобританії закликали міністра освіти переглянути плани з відмови від фінансування програми BTEC

Понад 100 депутатів британського парламенту та деякі урядовці підписали листа, в якому закликають міністра освіти переглянути плани щодо припинення фінансування програм з перепідготовки BETC (властива для Британії система сертифікатів та дипломів короткострокових курсів). Зазначається, що внаслідок запропонованих змін багато студентів після отримання GCSE (General Certificate of Secondary Education) залишаться без можливості отримання належної кваліфікації та перспектив працевлаштування. Підвищення кваліфікації з отриманням диплому зразка BETC, які надаються після навчання на курсах A-levels (загальна підготовка) та T-Level (дворічні технічні курси), є основними варіантами розширення можливостей після отримання GCSE.

Уряд Великобританії планує змінити систему перепідготовки і припинити фінансування програм BTEC з метою зменшення кількості неякісних курсів або їх дублювання. Реформи повинні спростити існуючу систему і забезпечити молодим людям впевненість у кваліфікаціях, які вони отримують, будуть придатними для майбутнього.

Профспілки також закликали уряд зупинити реформу, оскільки було б нерозважливо відмовитись від Btecs, так як ці кваліфікації життєво важливі для молодих людей і дозволять їм перейти до наступного етапу свого життя. Згідно з заявою профспілок зараз дуже важливо, щоб пропоновані кваліфікації відповідали потребам роботодавців і допомагали великій кількості людей працювати на висококваліфікованих та високооплачуваних роботах.

Джерело інформації:
https://www.independent.co.uk/news/education/education-news/btec-education-secretary-letter-mps-b1939130.html

  1. ОЕСР попередила британські університети про високу плату за навчання в онлайн-режимі

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попередила британські університети, що вони стикнуться з проблемою виправдання стягнення однієї з найвищих у світі плати за навчання у разі продовження викладання в режимі онлайн.

В останньому щорічному звіті ОЕСР «Освіта з огляду на освіту» відзначається, що якщо більша частина університетського життя залишиться онлайн, то це буде фундаментальний виклик вартісній оцінці плати за навчання. Іноземні студенти повинні сплачувати більш високі збори за навчання у Великобританії і повинні платити авансом.

У звіті ОЕСР порівнюються системи освіти в індустріально розвинених країнах і відзначається висока плата за навчання, яку в останні роки стягують університети в Англії. Відмічається, що урядовці Великобританії намагаються знизити плату за навчання з максимальної 9250 фунтів стерлінгів (12 700 доларів США) до 7 500 фунтів стерлінгів (10 300 доларів США).

Водночас у звіті ОЕСР не були враховані в повній мірі субсидії, які дозволяють студентам отримувати позики для покриття вартості навчання в бакалавраті.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=2021091807211996

  1. 9 з 10 студентів отримали хоча б першу дозу вакцини

Згідно зі звітом Управління національної статистики (ONS) Великобританії 9 із 10 студентів університетів отримали принаймні одну вакцинацію від Covid-19. За даними, лише 7% студентів зазначили, що не були щеплені проти коронавірусу, з яких більшість (58%) навряд чи у майбутньому погодяться на вакцинацію. Згідно з опитуванням, проведеним в вересні–жовтні, в якому взяли участь 980 студентів, більше половини (53%) вакцинованих вважають, що Covid-19 становить для них серйозний або значний ризик. 90% студентів зазначили, що вони вже були вражені Covid-19 принаймні один раз, при цьому з них отримали дві дози (78%), а одну (12%).

Низка університетів частково проводять лекції в онлайн-режимі, використовуючи змішаний підхід до навчання. Майже половина (49%) студентів повідомили, що завжди або більшу частину часу поза приміщенням намагаються триматися на відстані двох метрів від людей, тоді як 55% сказали, що нещодавно пройшли тест на Covid-19. Майже  двое з п’яти (39%) студентів сказали, що їхній університет запланував онлайн-уроки або лекції у осінньому семестрі.

Джерело інформації:
https://www.independent.co.uk/news/education/education-news/university-students-covid-vaccine-proportion-b1943559.html

  1. Студенти-мусульмани закликали уряд надавати безвідсоткові студентські кредити

Студенти-мусульмани закликали уряд Великобританії виконати свою обіцянку і надавати безвідсоткові, відповідні ісламу, студентські позики, оскільки майже 100 000 студентів припинили навчання або фінансували його самостійно через відсутність альтернативи. Коаліція депутатів та представники різних мусульманських благодійних організацій закликали прем’єр-міністра країни забезпечити альтернативне фінансування навчання студентів до вересня 2022 року.

Проміжне дослідження, опубліковане Мусульманським переписом у жовтні ц.р., показало, що майже 10 000 студентів-мусульман щороку починаючи з 2012 року самостійно фінансували своє навчання через відсутність альтернативного студентського фінансування (ASF).

Наразі студентські позики, починаючи з 2012 року, підлягають відсотковій ставці залежно від інфляції та доходу. 

Джерело інформації:
https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/muslim-student-interest-free-student-loans-b1944763.html

ФРН

  1. Лише 15 відсотків університетів ФРН прагнуть відновити повноцінне навчання

Після трьох семестрів, які проходили у дистанційній формі, багато університетів ФРН все ще вагаються з прийняттям рішення щодо відновлення повноцінного навчання. У більшості університетів навчальний  семестр розпочався в жовтні ц.р., однак поки що лише окремі освітні заходи будуть проводитись в форматі повноцінної присутності студентів. Про це засвідчило опитування видання «WELT AM SONNTAG», яке проводилось в 120 університетах ФРН. При цьому, наразі проведення лекцій буде продовжено лише у цифровому вигляді.

Фактично, федеральні землі доручили університетам повернутися до відвідування у стандартному режимі або принаймні забезпечити безпосередню участь студентів наскільки це можливо. У Німеччині запроваджено правило 3G (відвідання приміщень з умови експрес-тесту, ПЛР-тесту чи вакцинації), дотримання якого є умовою безпосереднього навчання.

Кожний заклад вирішує вказане питання відповідно до поточних умов. Так, університети м. Ганновер та м. Вупперталь хочуть використовувати кольорові стрічки, окремо для вакцинованих, одужуючих та протестованих, що повинно відображати статус 3G.  Керівництво Олденбурзького університету, для якого цільовий діапазон відвідуваності від 40 до 60%, заявляє, що цифрове навчання залишатиметься основною частиною освітнього процесу у зимовому семестрі.  В університеті  Vechta (Нижня Саксонія) протягом зимового семестру відбуватимуться лише заходи для студентів першого курсу та тих, кому університет потрібен для безпосереднього навчання, зокрема  майстер-класи для викладачів дизайну та заходи у спортивному відділі. Лише в листопаді буде вирішено, чи буде розширено можливість відвідання кампусу університету.

Джерело інформації:
https://www.welt.de/politik/deutschland/article234314010/Wintersemester-Nur-15-Prozent-der-Unis-streben-volle-Praesenz-an.html

  1. Новий керівник служби соціального забезпечення студентів вимагає додаткового фінансування

Новий генеральний секретар Німецької національної асоціації у справах студентів або Deutsches Studentenwerk (DSW) зажадав від нового уряду посилити зусилля з підтримки студентів, зокрема збільшити гранти та фінансування витрат на житло та харчування. Це має включати не тільки  суттєві зміни до схеми грантів і позик згідно з програмою BAföG, але й фінансування психологічних та соціальних консультацій для студентів. Крім того, федеральний уряд та уряди земель мають об’єднати зусилля для збільшення кількості приміщення у студентських гуртожитків та їдальнях.

DSW наполягає на фундаментальних структурних реформах, щоб програма BAföG мгола охопити набагато більше студентів, насамперед із середніх класів. При цьому має значення різке підвищення кваліфікаційних вимог щодо рівня утриманні студентів.

Він зазначив, що у Німеччині освітня підготовка все ще дуже сильно залежить від соціально-економічного походження людини і федеральний уряд ФРН має більше інвестувати в систему освіти в цілому. 

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211006142436129

 

  1. Незважаючи на пандемію, кількість іноземних студентів у ФРН зростає

Незважаючи на пандемію COVID-19, Німеччина залишається одним з чотирьох найпопулярніших місць навчання у світі і, навіть, фіксується  незначне збільшення кількості іноземних студентів.

Згідно зі звітом Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та Німецького центру наукових досліджень вищої освіти (DZHW), близько 325 000 іноземних студентів навчалися в німецьких університетах у зимовий семестр 2020-2021 років, що майже на 2% (5 000 студентів) більше, ніж у попередньому році.

У 2020 р. Китай (близько 41 000 осіб) займав перше місце з країн походження іноземних студентів, за ним йдуть Індія (25 000), Сирія (15 000), Австрія (12 000) та Росія (10 500). При цьому, 71% іноземних студентів навчалися в традиційних університетах, а 29% обрали університет прикладних наук (Hochschule für Angewandte Wissenschaften – колишній Fachhochschulen). Поточні дані показують, що іноземні студенти продовжують довіряти Німеччині, навіть під час пандемії COVID‑19. Як один з чинників зазначеного є те, що за останній рік вищі навчальні заклади досягли значного прогресу щодо цифровізації.

Водночас, німецькі студенти продовжують бути дуже мобільними, так у 2018 році близько 135 000 громадян ФРН навчалися за кордоном. Кількість студентів, які виїжджають за кордон на обмежений час за програмою Європейського Союзу Erasmus, зараз майже втричі більше, ніж на початку Болонської реформи у 1999 р.

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211014135517221

  1. Президент Університету Гумбольдта подала у відставку

Президент Університету Гумбольдта (Humboldt-Universität) Сабіна Кунст заявила про намір піти у відставку на знак протесту проти нового Берлінського закону про вищу освіту (BerlHG). Крім того, депутатська група ХДС у Палаті представників Берліна закликала негайно скасувати Закон про університет.

До Закону про вищу освіту в останній момент було включено положення, згідно з яким університети мають відраховувати аспірантів з кваліфікованих посад, якщо вони на це заслуговують. Це змусило С.Кунст піти у відставку, оскільки зміни, запропоновані у законі BerlHG обов’язково приведуть до трансформації професорсько-викладацького складу та кадрових структур університету.

У свою чергу, на думку мера Берліна Міхаеля Мюллера, не можна укладати тимчасові трудові контракти з усіма кандидатами в докторантуру, а лише з тими, хто отримав посаду або еквівалентну роботу, наприклад, очолив молодшу дослідницьку групу, а потім переходить на стажування, тобто отримав пропозицію роботи. Крім того, вимоги нового закону про вищу освіту можуть бути жорсткими, але вони важливі для довгострокового закріплення докторантів на місці роботи та можуть бути легко реалізовані в конструктивній співпраці між університетами та Сенатом Берліну.

Президент Університету Гумбольта також вважає, що передбачене законом щорічне збільшення фінансування пост-докторантів на 3,5% протягом наступних п’яти років буде недостатнім.

Джерело інформації:
https://www.tagesspiegel.de/wissen/praesidentin-der-humboldt-universitaet-zu-berlin-sabine-kunst-tritt-aus-protest-gegen-neues-hochschulgesetz-zurueck/27738678.html

  1. Розпочались лекції для студентів у землі Північна Рейн-Вестфалія

Для близько 765 000 студентів у землі Північна Рейн-Вестфалія розпочались лекції в новому зимовому семестрі, при чому для деяких з них не в аудиторії, а на стадіоні. У м. Кельн до 25 000 студентів можуть відвідувати заняття за освітньою програму на стадіоні Rhein-Energie-Stadion.

Після трьох пандемічних семестрів новий навчальний рік починається з особистої присутності студентів та дотримання режиму 3G контролю. Тільки дуже великі лекції планується проводити онлайн. Для присутності  в аудиторіях і приміщеннях для проведення семінарів студенти повинні показати, що вони вакциновані, одужали або пройшли тестування (3G контроль).

Університети повинні створювати концепції доступу та перевіряти 3G режим принаймні на випадковій основі – наприклад, за допомогою захищених від підробки віньєток на ідентифікаторів університету, як у Дюссельдорфі, Мюнстері та Бохумі. За попередніми підрахунками закладів вищої освіти, кількість студентів у зимовому семестрі 2021/2022 років буде приблизно така ж, як і минулого року.

Джерело інформації:
https://www.welt.de/regionales/nrw/article234341622/Studium-Vorlesungsbeginn-an-NRW-Universitaeten.html

Франція

  1. Нові освітні ініціативи наслідують м’яку силу Франції

Франція зміцнює партнерські відносини з африканським сектором вищої освіти, що сприймається як частина стратегії дипломатії країни у сфері вищої освіти або «м’якої сили», спрямованої на зміцнення африканських альянсів для обслуговування культурних, економічних та політичних завдань Франції

8 жовтня ц.р у м. Монпельє відбувся саміт «Нова Африка – Франція», на якому розглядались питання співробітництва Франції та Африки у сфері вищої освіти, а також шляхи підтримки ініціатив, досліджень та інновацій. На ньому вперше зібрались не глави африканських держав, а представники громадянського суспільства, науковці, дослідники та студенти. Наразі у французьких університетах та вищих навчальних закладах навчаються 82 994 африканських студента.

На саміті було започатковано декілька ініціатив, зокрема програми підтримки, що забезпечують більшу мобільність студентів, п’ятирічний фонд у розмірі 130 мільйонів євро (близько 151 мільйон доларів США) для підтримки африканських цифрових стартапів через ініціативу Digital Africa. Крім того, для обміну знаннями в різних сферах, включаючи вищу освіту, африканську культуру та мови буде створено «Дім африканських світів і діаспор».

Джерело інформації:
https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20211019224026221

  1. Дистанційні кампуси можуть відновити зв’язок молодих людей з вищою освітою

На початку 2021 навчального року було створено сорок дев’ять нових  кампусів, які здійснюють освітню підготовку на дистанційній основі.

Зокрема, у м. Тараре (населення близько 11 000 жителів, регіон Овернь-Рона-Альпи) 1 вересня було відкрито дистанційний кампус. Це один із 49 нових кампусів, відкритих у цьому 2021 навчальному році на 15 територіях Франції. Загалом 89 таких кампусів протягом наступних п’яти років зможуть прийняти до 5000 студентів щорічно.

Причинами організації дистанційних кампусів є недостача підприємств та організацій маленьких містечок у кваліфікованому персоналі, оскільки недостатній рівень фінансового забезпечення місцевого населення не дозволяє отримати вищу освіту у звичайному режимі.

Метою дистанційних кампусів – відновити можливість молодих людей отримати вищу освіту. У результаті стати доступними близько 200 навчальних курсів у партнерстві з університетами та приватними школами. Студент реєструється на у системі Parcoursup, обирає «дистанційний» спосіб, а потім може читати свої курси з підключеного кампусу.

Джерело інформації:
https://www.letudiant.fr/educpros/actualite/les-campus-connectes-pour-reconnecter-les-jeunes-avec-les-etudes-superieures.html

  1. Міжнародна мобільність, президентство, навчання: проекти CDEFI на 2021-2022 роки

2021 навчальний рік для французьких інженерних шкіл розпочався за сприятливих умов. Студенти-інженери відновили звичайний режим роботи із відновленням більшості очних курсів.

Президент Конференції директорів французьких інженерних шкіл (CDEFI) – директор Télécom Saint-Étienne заявив, що у інженерних закладах вищої освіти навчання розпочалось у нормальному режимі. ЗВО провели широку агітаційну кампанію на підтримку вакцинації і регулярно обмінюються поточною інформацією.

Міжнародна студентська мобільність була суттєво обмежена під час пандемії. На даний час французькі студенти прагнуть виїхати за кордон до країн, де проводять очні заняття. Водночас, відновлення звичного  режиму академічного обміну є складним з країнами за межами Європи, зокрема у Японії та Австралії.

Крім того, CDEFI відзначає декілька проблемних питань здійснення академічної мобільності. Так, спостерігається затримка у видачі французьких віз іноземним студентам, а також проблеми для молодих іноземних громадян у питанні надання житла та дотримання карантину на території Франції.

Керівництво Конференції інженерних ЗВО також привітало підтримку урядом студентства, зокрема надання студентам допомоги у наймі на роботу. Зазначена допомога була продовжена на новий 2021-2022 навчальний рік.

Крім того, Міністр праці Франції Елізабет Борн у вересні заявила про усунення основних перешкод для міжнародної мобільності учнів.

Джерело інформації:
https://www.letudiant.fr/educpros/actualite/rentree-2021-la-cdefi-se-prepare-pour-la-presidentielle-2022.html

 

  1. Рейтинг найбільших компаній, яким віддають перевагу студенти та молоді випускники 2021-2022: покоління Covid-19 у пошуках сенсу

Хоча цієї осені у Франції збільшилась економічна активність та зайнятість, все ж криза в галузі  охорони здоров’я все ще впливає на ринок праці. 65% із 5500 студентів і молодих випускників, опитаних навесні 2021 року, вважають, що компанії мало зробили для них у контексті кризи охорони здоров’я. Вони пояснюють це тим, що у першій половині 2020 року не змогли знайти компанію для стажування. При цьому, 70% молодих людей все ще занепокоюються через труднощі з пошуком компаній для стажування у компанії або знайти першу роботу.

Для значної частини молоді (42% з інженерних шкіл, 52% з вищих навчальних закладів та 49% з університетів) криза в системі охорони здоров’я змінила критерії вибору роботодавця, а для майже 41% опитаних першим критерієм вибору компанії є пошук сенсу діяльності та вплив на оточуючий світ.

Одним з мотивуючих факторів для студентів є пошук професії, які несуть соціальну користь, і у результаті до найбільш бажаних секторів економіки належить захист навколишнього середовища, енергетика та соціальна економіка. Найбільшу популярність мають такі професії яка консалтинг, інженерія (по 22%), виробництво преміум товарів (21%), технології (20%). До першої 10‑ки професій належить банківська справа (13%), промисловість (10%) та автомобільна галузь (10%). Такі сектори як розваги та ЗМІ (по 9%), виробництво споживчих товарів (8%) не потрапили до 10 найпривабливіших секторів. Державна служба приваблює студентів та випускників університетів своєю стабільністю: 38% планують першу роботу отримати на державній службі, проте з випускників шкіл управління лише 10% мають такі наміри. Нарешті, 13% опитаних розглядають можливість після навчання самостійно створити робочі місця.

Крім того, 64% віддають перевагу організаціям, які пропонують гнучкість робочого часу.

Щоб швидко знайти роботу дві третини студентів і молодих випускників вважають, що вони повинні піти на поступки під час складної економічної ситуації. Майже вісім з десяти молодих людей готові інвестувати та багато працювати за умови, що вони беруть участь у цікавих проектах, отримують хорошу зарплату або навчаються і вдосконалюють навички.

Джерело інформації:
https://www.letudiant.fr/educpros/actualite/classement-2021-2022-des-grandes-entreprises-preferees-des-etudiants-et-jeunes-diplomes-la-generation-covid-19-en-quete-de-sens.html

  1. Найбільший приватний університет Франції Inseec U змінює назву на Omnes Education і інвестує 100 мільйонів євро у розвиток

Зміна назви найбільшого університету Франції на Omnes Education та амбітна стратегія зростання, оголошені 12 жовтня, мають на меті до 2025 року залучити в розвиток інвестиції в розмірі 100 мільйонів євро. Університет Omnes Education – один з лідерів у сфері приватної вищої освіти, до складу якого входять 12 вищих шкіл (управління, інженери, комунікації, комунікації, мистецтво та політологія), розкидані в кількох кампусах у Франції та за кордоном, навчається близько 30 000 студентів,  120 викладачів-дослідників.  В 2021 році оборот компанії складе 300 мільйонів євро, то на 2025 рік планується збільшити його до 400 мільйонів євро.

Планується побудувати нові кампуси в Ренні, Марселі та Європі, зокрема Omnes Education планує виділити 50 мільйонів євро на нерухомість. У 2023 р. група започаткує навчальні курси в м. Ренні (ECE, HEIP, Sup de Pub, Inseec бакалавр і MSc), а у 2024 році – в Марселі. Крім того, у Франції існуючі кампуси розширюються: у Бордо збільшиться з 10 000 до 16 000 кв.м, а в Ліоні з 10 000 до 17 000 кв.м у 2023 році. Університет буде застосовувати наступальну стратегію в Європі і планує розширитись в  Іспанії, Німеччині чи Італії, а також у Африці, зокрема у Кот-д’Івуар .

До 2025 року передбачається охопити щонайменше 40 000 студентів, насамперед націлюється на  придбання чотирьох-шести бізнес-шкіл в галузі цифрових технологій, мистецтва та дизайну. У 2022 р. відкриються сім навчальних курсів, зазначених у RNCP (Національному довіднику професійної сертифікації), а потім ще 20 у 2023 та 2024 роках.

Джерело інформації:
https://www.letudiant.fr/educpros/actualite/inseec-u-devient-omnes-education-et-lance-un-plan-de-100-me-d-investissement.html

  1. Міністр освіти Франції про боротьбу з незахищеністю студентів та відкриття нових учбових місць

Міністр освіти Франції Фредеріка Відаль 30 вересня ц.р. заявила, що країна налаштована на повернення до очного навчання, а університетська спільнота взяла на себе обов’язки і мобілізувала для цього необхідні можливості, що дозволило нам розробити стратегію розвитку освіти та вакцинувати студентів. Наразі понад 85% молодих людей у віці від 18 до 25 років мають повний графік вакцинації. З початку вересня університети та вищі школи (grandes écoles) провели низку акцій для стимулювання вакцинації студентів.

У 2021 навчальному році у Франції у вищих навчальних закладів  навчалось 2 954 тис. студентів (на 2,1% більше порівняно з 2020 роком), з яких майже 501 тис. студенти- першокурсники.

У рамках плану відновлення економіки міністр також підкреслила, що бюджет для ЗВО збільшився більш ніж на 1,3 млрд євро і держава профінансувала створення 34 000 додаткових місць. Зокрема, на початок 2021 навчального року відкрито майже 17 660 місць у медицині, акушерстві, одонтології та фармації, що на 17,8% більше, ніж у минулому році.

Міністр акцентувала увагу на боротьбу зі студентською незахищеністю. Зокрема, були переоцінені гранти за соціальними критеріями (збільшення щороку на 3,3% на три наступні роки) і заморожування реєстраційних зборів. Бюджет Міністерства вищої освіти у порівнянні з 2017 р. збільшився на 2,4 млрд євро (24,6 млрд євро у 2021 р.). На покращення житлових умов студентів виділено не менше 179 мільйонів євро. Продовжується підтримка працевлаштування студентів і відновлено 21 600 студентських робочих місць для репетиторства у ЗВО.

Водночас , незважаючи на всі вжиті заходи, початок навчального року не поклав край студентській нестабільності.

Джерело інформації:
https://www.letudiant.fr/educpros/actualite/lutte-contre-la-precarite-et-les-vss-ouverture-de-places-frederique-vidal-fait-sa-rentree-2021.html

Іспанія

  1. «Erasmus» – система сполучення, яку UCLM хоче розширити

Університет Кастилії-Ла Манча (La Universidad de Castilla-La Mancha, UCLM) реалізовує програму «Erasmus Rural», офіційна назва — «UCLM Rural», яку керівники ЗВО вважають революційною і яка добре продемонструвала. Зокрема, 56 студентів змогли пройти оплачувану практику в різних містах регіону Кастилія-Ла-Манча, при чому усі населенні пункти були менше 5000 осіб. Це програма, що фінансується урядом Кастилії-Ла Манча та провінціями Альбасете, Сьюдад-Реаль, Куенка та Толедо, полягає у співпраці ЗВО з різними муніципалітетами та компаніями у сільській місцевості.

Проректор з інновацій, зайнятості та підприємництва UCLM описав програму як успішну і запевняє, що університет має використати наявний у нього потенціал, виступити трансформуючим елементом і спробувати зробити свій внесок у вирішення проблеми депопуляції сільських регіонів.

Вже близько 300 студентів зацікавилися цією програмою та від муніципалітетів та компаній надійшло 170 пропозицій про проходження практики. Крім того, одним із завданням цієї програми є поширення її на студентів з усієї Іспанії. Проректор вважає, що це можна зробити, якщо буде збільшено фінансування, а студенти UCLM не залишаться осторонь.

До програми «Erasmus Rural» планується долучити студентів наступного випуску, насамперед з системи охорони здоров’я. Також розробляється пілотний тест із мультидисциплінарних проектів, коли до розвитку території залучаються студенти різних ступенів освіти.

Джерело інформації:
https://cadenaser.com/emisora/2021/11/02/ser_toledo/1635875995_547724.html

 

  1. Університет Каміло Хосе Села брав участь у дискусії про майбутнє вищої освіти в Іспанії

Ректор Університету Каміло Хосе Села (UCJC) та президент навчального закладу SEK представили перший Маніфест про майбутнє вищої освіти в Іспанії.

У документі зібрано 12 висновків і визначені чотири основні напрями (підприємництво, добробут, соціальний вплив та цифровізація), до яких прийшла група з 92 експертів з усього світу в рамках Think-Tank «Майбутнє та навчання» і якому вони спільно аналізували та описували перспективи розвитку навчання в Іспанії. У роботі Think-Tank брали участь майже ректори та проректорів університетів, студенти, професори, бізнесмени та різних фахівців освітньої галузі. За результатами роботи були зроблені висновки щодо майбутнього освітньої галузі в таких чотирьох основних напрямах: навчання протягом усього життя, інфраструктура кампусу, фінансування вищої освіти та перехід від школи до університету.

Серед основних висновків, зібраних у Маніфесті, ректор UCJC підкреслив, що Університет майбутнього має бути спроектований зі студентом у центрі, з персоналізованим навчанням, з мультидисциплінарним змістом та налаштований як до відданості суспільству, так і мати підприємницький дух. Університет має пропагувати підприємництво та технологічний гуманізм, навчати своїх студентів навичкам та інструментам, які є затребуваними на ринку праці, а також бути готовим набути такі навички, як креативність, критичний дух, стійкість, командна робота та соціальна відданість.

Для ректора UCJC важливо, щоб усі реформи, які будуть проводитись в майбутньому, здійснювалися за умови свободи викладання, здійснювались найкращими професіоналами та за необхідного консенсусу між усіма учасниками трансформації системи освіти.

Джерело інформації:
https://www.eleconomista.es/ecoaula/noticias/11424596/10/21/La-Universidad-Camilo-Jose-Cela-impulsa-en-Espana-y-a-nivel-internacional-el-debate-sobre-el-futuro-de-la-Educacion-Superior.html

Європейські організації

  1. Звіт ОЕСР – Короткий погляд на освіту у 2021 р.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала огляд систем освіти в 38 країнах та восьми країнах–партнерах. Звіт охопив весь навчальний курс від початкової освіти в дитячому садку та дошкільному закладі до безперервної освіти для дорослих. Дослідження також містить дані про кількість учнів та студентів, рівень випускників, витрати на освіту та умови навчання тощо, а також структуру, фінанси та результативність освітніх систем у країнах-членах організації та ряді країн-партнерів.

 Звіт публікується щорічно з 1996 року і орієнтований на широку аудиторію – від урядів до науковців та широкої громадськості. Огляди, присвячені конкретним країнам у галузі освіти, покликані підтримати уряди у їхніх зусиллях зробити системи освіти ефективнішими та відкритими для всіх. 

Видання 2021 року робить акцент на справедливості, досліджуючи, як прогрес у сфері освіти та пов’язані з цим результати навчання та ринку праці впливають такі аспекти, як стать, соціально-економічний статус, країна народження та регіональне розташування.  Цьогорічне видання доповнюють два нові показники щодо механізмів та формул, що використовуються для розподілу державного фінансування для шкіл, та коефіцієнта відсутності вчителів.

Джерело інформації:
https://www.oecd-ilibrary.org/education/education-at-a-glance-2021_b35a14e5-en