Уряд Японії стимулює підвищення ефективності наукових досліджень

Уряд Японії створює цільовий фонд у розмірі 10 трильйонів єн (75 мільярдів доларів США) і сподівається, що це буде  стартом нової ери відкриттів та інновацій для деяких найпрестижніших університетів країни. План має на меті наслідувати модель, що лежить в основі багатьох провідних приватних науково-дослідних установ США, де фонди на мільярди доларів приносять регулярні фінансові прибутки для покриття поточних витрат.

Програма підтримки університетів є “важливим моментом” для японської науки – вважає Такахіро Уеяма, член Ради з питань науки, технологій та інновацій при кабінеті міністрів Японії, “архітектор” нового плану підтримки галузі.

Він, зокрема, зазначив: “Створення цього ендавмент-фонду дозволить отримати незалежні і автономні дослідницькі університети, які будуть мати міцну фінансову базу. Через скорочення обсягів фінансування в країні науковцям та інженерам доводиться виконувати занадто багато адміністративної роботи. Нам необхідно збільшити час на дослідження для молодих дослідників, наймаючи асистентів та адміністраторів”.

Крім того, “гроші, які надає фонд, бути використані для заохочення молодих науковців до міжнародної співпраці”, додав пан Уеяма.

Джерело інформації: https://www.nature.com/articles/d41586-023-00666-1