Візит делегації міського округу Дуньгуань провінції Гуандун (КНР)

14 вересня КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала представницька делегація міського округу Дуньгуань провінції Гуандун Китайської Народної Республіки. Делегацію очолював секретар Окружного комітету Комуністичної партії Китаю голова Постійного комітету Муніципальної ради міського округу Дуньгуань Лян Вейдун, а до її складу входили секретарі Окружного комітету КПК Дуньгуань, очільники провідних науково-технологічних організацій округу, члени окружного уряду, відомі науковці.

Дуньгуань – важливий економічно-промисловий центр КНР. Він лежить у Дельті Перлинної річки. Це один з найбільш урбанізованих регіонів у світі й один із головних центрів економічного зростання Китаю. Населення цього міського округу становить близько семи мільйонів осіб, значна частина яких працює на промислових підприємствах і в інноваційних компаніях. У місті нараховується понад 150 000 промислових підприємств, які виробляють продукцію біля 30 типів. Тут виготовляється понад 10% світового об’єму ІТ-пристроїв. Варто сказати, що кожен п’ятий смартфон у світі виготовляється в Дунгуані.

Українську сторону представляли проректор  з міжнародних зв’зків, член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, декан зварювального факультету Сергій Фомічов. заступник декана інженерно-фізичного факультету Світлана Чернега, заступник керівника департаменту міжнародного співробітництва Ксенія Юдкова.

Зустріч відкрив проректор Сергій Сидоренко, який щиро привітав гостей та презентував наш університет, а також окреслив освітні та наукові зв’язки з китайськими колегами. З китайської сторони виступив пан Лян Вейдун. Далі учасники зустрічі обговорили питання налагодження співпраці та його найперспективніші напрями. Головний наголос при цьому було зроблено на питаннях започаткування спільних дослідницьких проектів із залученням до них фахівців КПІ ім. Ігоря Сікорського та провідних інноваційних центрів округу Дуньгуань, передусім створеної нещодавно в окрузі лабораторії нових матеріалів Songshan Lake Materials Laboratory. Розмова передусім торкалася співпраці в галузі матеріалознавства та нових матеріалів

Насамкінець гості оглянули зал Вченої ради університету, Музейну площу і зробили фото на пам’ять біля пам’ятника Ігорю Сікорському.

Короткий фоторепортаж про подію можна переглянути за посиланням.