Доходи університетів Великобританії від навчання студентів зросли на третину, випереджаючи оплату праці персоналу

За останні п’ять років доходи університетів від плати за навчання студентів зросли на третину, оскільки вищі навчальні заклади Великобританії швидко розширювались, при цьому витрати на викладачів та інший персонал не зростали відповідним чином.

У 2019-2020 роках університети отримали 21,5 млрд. фунтів стерлінгів, що на третину більше ніж кошти, які вони отримали у 2014-15 роках (15,5 млрд. фунтів стерлінгів). Витрати на заробітну плату персоналу при цьому зростали повільніше і за останні два роки зросли на 10% порівняно зі збільшенням на 13% плати за навчання.

Генеральний секретар Союзу університетів і коледжів Джо Грейді (Jo Grady), зазначив: “Університетський сектор показує високі результати і це пов’язано із зусиллями персоналу, який невтомно працює, щоб забезпечити студентів найкращою можливою освітою. Однак персонал має підстави обурюватись, бачачи значне фінансове зростання доходів університетів, яке не було використано для підвищення зарплат. При цьому витрати на викладачів обмежуються, тоді як деякі проректори отримують додатково десятки тисяч фунтів до своїх і так привабливих зарплатних пакетів”.

Дж. Грейді заявив, що співробітники університетів хочуть, щоб високі показники діяльності сектору відображались на зростанні заробітних плат, а нинішнє зростання, яка нижче інфляції на 1,5% вважається “образливим”. Співробітники також хотіли би припинити хвилю скорочення, яка прокотилася по університетах з початку пандемії.

Джерело інформації: https://www.theguardian.com/education/2021/jun/30/uk-universities-tuition-income-rises-by-third-outpacing-staff-pay