Horizon Europe стартує 1 січня!

Як і було заплановано, з 1 січня 2021 р. повинна розпочатися реалізація нової рамкової програми наукових досліджень Європейського Союзу.

Це було підтверджено після укладення угоди щодо бюджету програми, яка включає і додаткове фінансування Європейської дослідницької ради (European Research Council– ECR).

Бюджет Horizon Europe на період 2020-2027 р.р. складе €95,5 млрд. Угода, укладена між Європейським Парламентом та Європейською Радою 11 грудня після періоду широкомасштабної критики первинних асигнувань, включає і виділення додаткового €1 млрд. для ERC.

Однак, при обсязі €84,9 млрд. у цінах 2018 року, бюджет залишається значно меншим за показник у €100 млрд., який спочатку запропонувала Європейська комісія. Минулого місяця європейські депутати збільшили бюджет ще на €4 млрд.

Тепер політична угода підлягає офіційному затвердженню парламентом та радою.

Комісія, яка керує Horizon Europe, заявила, що готувала впровадження схеми “з метою якнайшвидшого запуску програми у 2021 році”.

Окрім ERC, програма Horizon Europe передбачає фінансування стипендій та академічного обміну ім. Марії Складовської-Кюрі та нової Європейської ради з інновацій (European Innovation Council),  бюджет якої становитиме понад €10 млрд.

Джерело інформації