Секретаріат Міжнародного Альянсу університетів з міст-побратимів м. Гуанчжоу (Альянс GISU) оприлюднив виконання програми за десятьма основними напрямами.
КПІ ім. Ігоря Сікорського 2 грудня 2020 року увійшов до Альянсу GISU, оскільки міста Київ та Гуанчжоу (Китай) є містами-побратимами.
Альянс GISU на сьогодні налічує 19 членів, що представляють 16 країн та населення 18-ти міст-побратимів з чисельністю понад 47 мільйонів осіб загалом, серед яких понад півмільйона студентів та близько 47 тисяч співробітників ЗВО. Аудиторія – студенти, науковці та викладачі, бізнесмени і представники публічного управління з країн учасників Альянсу, зокрема це: Австралія, Велика Британія, Італія, Іспанія, Канада, Китай, Південна Корея, Португалія, Туреччина, Фінляндія, Швеція тощо.
КПІ ім. Ігоря Сікорського виступає активним співучасником заходів з міжнародної взаємодії університетів-партнерів. І ми вдячні організаторам та учасникам Альянсу за підтримку та їх внесок у досягнення спільних цілей на шляху до ідеальної моделі міжнародної співпраці між університетами, які служать своїм громадам.
Серед ключових напрямів міжнародної співпраці Альянсу GISU:
- Академія цифрового підприємництва
На сьогоднішній день вже проведено половину вебінарів із 12ти, запланованих на 2023 рік. До десятки університетів, які пропонують ці програми Академії, увійшли Університет Тампере, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Університет Західної Англії, Університет Гуанчжоу, Університет Стелленбоша, Університет Західного Сіднея, Університет Квебеку в Монреалі, Дурбанський технологічний університет, Університет економіки Хошиміна та Політехнічний інститут Томара. Відкрита реєстрація на заходи другої половини 2023 року.
- Конкурс міських інновацій та підприємництва
Фінал цьогорічного конкурсу буде приймати та організовувати Університет Падуї. Він відбудеться 9-10 листопада в м. Падуя, Італія. Півфінальні змагання відбудуться 10 липня 2023 р. Групи змагань включають концептуальні та стартап-команди. Під час фінального конкурсу окрім грошових або менторських винагород, передбачено вручення сертифікатів золотим, срібним, бронзовим переможцям і видатним наставникам, а також вперше пропонується надати можливості онлайн-навчання.
- Програми мікрокредитних курсів
У березні 2023 р. Західносіднейський Університет (Австралія) успішно запустив другу програму мікрокредитів Альянсу «Сталість: думай, піклуйся, роби» з понад 140 учасниками. Півфіналістам конкурсу міських інновацій та підприємництва буде запропоновано додаткову мікрокредитну програму на теми «Як підготувати та провести коротку презентацію, Як підготувати бізнес-план для стартапу та Вступ до Lean Start-Up». Перша програма «Collision» для венчурних підприємців привернула теж значну увагу.
- Міжнародні симпозіуми
Західносіднейський Університет запропонує «Омолодження бізнесу, стійкість і креативність у мінливому світі та світі після пандемії» 14 листопада в Сіднеї, Австралія. Ця програма збігається з нашою щорічною конференцією 13 листопада, яку також проводить Західносіднейський Університет. Крім того, цієї осені Університет Гуанчжоу запропонує міжнародний симпозіум «Морський шовковий шлях та його історичний вплив на економіку». Подробиці щодо цих симпозіумів буде оголошено згодом.
- Спільні пошуково-публікаційні дослідження
Загалом у 2023 році журі відібрало 14 спільних дослідницьких та публікаційних проєктів, а не десять, які спочатку планувалися. Ці проєкти представляють десять університетів-учасників: Університет Західної Англії, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Університет Лінчепінгу, Університет Західного Сіднея, Університет Падуї, Близькосхідний технічний університет, Університет Коїмбри, Університет Стелленбош, Університет Сарагоси та Університет Гуанчжоу. Серед цих 14 проєктів-переможців та їхніх лідерів є 2 з КПІ ім. Ігоря Сікорського.
- Програми студентського обміну або короткострокового навчання
Запропоновано університетам-учасникам Альянсу GISU, поділитися можливостями – які вони можуть запропонувати програми обміну студентами та короткотермінового навчання, що вони бажають просувати серед членів Альянсу GISU та їхніх студентів. Триває збір інформації.
- Програма «У центрі уваги міста-учасники».
Нова програма «У центрі уваги міста-учасники» буде запущена на початку осені. Фоку заходів на відповідних містах наших університетів-членів – двогодинні онлайн-програми сприятимуть знайомству та розвитку бізнесу, інвестицій, культури та туризму в містах, які ми любимо називати домом. У першій програмі буде місто Гуанчжоу.
- Партнери та нові учасники
З цього року вступ до Альянсу починається зі статусу афілійованого членства – і першим його отримав Стелленбоський університет у Кейптауні. Крім того, офіс Секретаріату збирає додаткову інформацію від інших університетів, зацікавлених у приєднанні до Альянсу GISU. Перспективні кандидати будуть представлені для можливого членства під час щорічної конференції.
- Щорічна конференція
Звітна щорічна конференція, організована Західносіднейським Університетом, відбудеться 13 листопада в Сіднеї, Австралія. Незабаром буде оголошено про додаткові подробиці.
- Реклама та просування
Брошури Альянсу GISU та веб-сайт постійно оновлюються різноманітними презентаціями про Альянс – http://gisu.gzhu.edu.cn/.
Якщо наші читачі мають пропозиції – просимо повідомити на електронну адресу forea@kpi.ua – у відділ зовнішньоекономічної діяльності Департаменту міжнародного співробітництва КПІ ім. Ігоря Сікорського.